اخبار

اشتغال 15000 نفر در بخش تعاون استان اردبیل

اینفوگرافی تعاون
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در حال حاضر تعداد 15000 نفر در بخش تعاون استان اردبیل به مشغول به کار و فعالیت اقتصادی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی همزمان با هفته شروع کرونا جمع خبرنگاران گفت: بر اساس آخرین گزارش از حوزه تعاون تعداد 1 هزار 800 شرکت تعاونی در استان اردبیل در حال فعالیت اقتصادی می باشند که از این تعداد 45 درصد مربوط به حوزه کشاورزی، 36 درصد مربوط به حوزه خدمات و 19 درصد شامل حوزه صنعت است.

وی با اشاره به اینکه فعال سازی و تعیین تکلیف شرکت های تعاونی راکد از موارد هدف گذاری شده برای حوزه تعاون است افزود: در سال گذشته تعداد 24 شرکت تعاونی راکد به چرخه فعالیت اقتصادی بازگردانده شد و در سنوات اخیر نیز تعداد 122 شرکت تعاونی راکد نیز فعال سازی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بابیان ظرفیت بالای شرکت های تعاونی در جذب سرمایه های خرد تصریح کرد: در سال گذشته شرکت های تعاونی تولیدی و مرزنشینان استان اردبیل سرجمع موفق به صادرات 32 میلیون دلاری شدند.

رحیمی اظهار کرد: هم اکنون تعداد 15 هزار نفر به صورت مستقیم در بخش تعاون استان اردبیل مشغول به کار و فعالیت اقتصادی هستند که با جذب سرمایه های اندک مردمی و تشکیل شرکت های تعاونی نوع جدید این تعداد قابلیت افزایش دارد.

وی با اشاره با موفقیت شرکت تعاونی استان اردبلی در جشنواره تعاونی های برتر سال گذشته گفت: تعداد 5 شرکت تعاونی در استان اردبیل به جهت عملکرد موفق توسط معاون اول رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجلیل شدند.

 

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۱۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید