اخبار

پرداخت یارانه دستمزد به کارفرمایان اردبیلی به ازای جذب نیروی کار شغل اولی

طرح یارانه دستمزد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با جذب نیروی کار شغلی اولی در کارگاه ها توسط کارفرمایان، ۳۰درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به صورت یارانه از طرف دولت به آنها پرداخت می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در هفتمین جلس کارگروه تخصصی اشتغال و جهش تولید استان اردبیل گفت: وزارت کار طرحی را دنبال می‌کند که به موجب آن به کارآفرینان و کارفرمایانی که از نیروی کار دیپلم و مدارک بالاتر در واحدهای خود استفاده کنند ۳۰درصد یارانه دستمزد تعلق می‌گیرد تا هزینه‌های اشتغال آنها کاهش یابد.

وی افزود: طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست های دولت در حوزه اشتغال است که در راستای حمایت نیروی کار شغلی اولی و کارفرمایان با پرداخت یارانه به حساب صاحبان کارگاه های بکارگیرنده افراد مشمول هدف این طرح، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: یارانه دستمزد، وجهی است که توسط دولت به موجب این شیوه‌نامه به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی زیر ۳۵ سال به کارفرما پرداخت و منابع این طرح از محل منابع پیش‌بینی شده اشتغال در قانون بودجه سنواتی، کمکهای مردمی و منابع ناشی از اجرای هدفمندی یارانه‌ها تامین می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه به قوانین موجود، سرمایه‌گذاری دولتی جهت ایجاد اشتغال ممنوع بوده و بر این اساس سیاستهای اشتغالی که وزارت کار به منظور گشایش اشتغال دنبال می‌کند در جهت ارائه مشوق‌ها و تسهیل فرایندها برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در کشور است.

رحیمی در تشریح دستورالعمل طرح یارانه دستمزد گفت: جامعه هدف این طرح مشمول افراد و نیروی کار جوان شغل اولی است و طی آن مبلغ ۳۰درصد دستمزد مصوب شورای عالی کار تا مدت یک سال به حسابا کارفرما واریز می شود.

وی ادامه داد: در طرح یارانه دستمزد هر کارفرما حداکثر تا 50 درصد نیروی کار موجود بیمه شده خود می تواند از این طریق نیروی کار جذب کند.


۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید