اخبار

طرح پژوهش آموزش های کارآفرینی اثربخش برای کودکان و نوجوانان اجرای می شود

کارآفرینی برای کودکان
مدرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: "طرح پژوهش آموزش های کارآفرینی اثربخش برای کودکان و نوجوانان" در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل برای اولین بار در کشور و با استفاده از ظرفیت سازمان آموزش و پرورش استان اردبیل انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی عصر امروز اعلام کرد: در راستای عملیاتی نمودن نتایج پژوهش انجام یافته "طرح پژوهش آموزش های کارآفرینی اثربخش برای کودکان و نوجوانان" در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل برای اولین بار در کشور و با استفاده از ظرفیت سازمان آموزش و پرورش استان اردبیل انجام خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه عملیاتی نمودن این پژوهش از برنامه های اداره توسعه کارآفرینی است افزود: برگزاری دوره های توانمند سازی مربیان و مشاوران تحصیلی قبل از شروع سال تحصیلی اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: کسب دانش مربوط به کارآفرینی، حل مشکلات اشتغال و بهبود بهره‌وری، شناسایی استعدادها و مهارت‌های کارآفرینانه، القای مخاطره پذیری با استفاده از فنون تحلیلی، تجدید نگرش‌ها در جهت پذیرش تغییر،  تلاش در ترویج کارآفرینی از اهداف این دوره ها است.

رحیمی ادامه داد: تلاش در توانمند سازی از طریق ایجاد انگیزه، ارتقاء دانش، مهارت ها و نگرش های کارآفرینانه، ترویج و گسترش فرهنگ، دانش و مهارت کارآفرینی، تلاش در تغییر و بازآفرینی در ابعاد و ارکان آموزش، ساختارها، فرآیندها، فرهنگ، فناوری و .... تلاش در نهادینه سازی روح و تفکر کارآفرینی در ابعاد مختلف پژوهشی، آموزشی، فرهنگی ازمواردی مهم در اجرای طرح است.

وی در ادامه گفت: جامعه هدف این دوره ها مدرسان و مشاوران مدارس و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است و  این دوره ها در راستای آموزش و توانمند سازی مربیان پرورشی و مدرسان دانشگاه جهت تبیین محتوای آموزشی دروس کارآفرینی است.

۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۷:۴۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید