اخبار

مدت زمانی رسیدگی به شکایت کارگری و کارفرمایی در اردبیل کاهش یافت

اینفوگرافی شکایت کارگری
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: مدت زمان رسیدگی به دادخواست کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف این اداره کل به طور متوسط 5 تا 6 روز کاهش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی هم زمان با شروع هفته دولت از کاهش رسیدگی به شکایت های کارگری و کارفرمایی خبر داد و گفت: طی یکسال گذشته مدت زمان رسیدگی به داداخواست های واصله به هیات های تشخیص این اداره کل از 14 روز به 9 روز و در هیات حل اختلاف به طور متوسط 6 روز کاهش یافته است.

وی افزود: تعداد 5 هزار پرونده شکایت کارگری و کارفرمایی در دبیرخانه مراجع حل اختلاف این استان یه ثبت رسیده است که تعداد 3 هزار مورد آن با تجدید نظرخواهی طرفین دعوی در هیات های حل اختلاف به صورت مجدد بررسی و منجرب به صدور رای شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد: یکی از دیگر وظایف این اداره کل صیانت از سلامت نیروی کار با بررسی موارد سخت زیان آور است که طی یکسال گذشته تعداد 1 هزار نفر از بازنشستگی پیش از موعد بیست ساله بهرمند شدند.

رحیمی صیانت و حمایت از نیروی کار را یکی از وظایف این اداره کل برشمرد و ادامه داد: از شهریور سال گذشته تاکنون و در جهت حمایت از نیروی کار تعدیل شده نزدیک به 2 هزار نفر از مقرری بیمه بیکاری به صورت ماهانه بهرمند شدند .

وی خاطر نشان کرد: همزمان با شیوع کرونا و طی سه ماهه اسفند، فروردین و اردیبهشت مقرری بیمه بیکاری به تعداد 9 هزار 850 نفر که تحت الشعاع این ویروس قرار گرفته و شغل خود را از دست داده بودند شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: رعایت اصل سه جانبه گرایی یکی از موضوعات مهم این وزارتخانه است که در این خصوص هم اکنون 160 تشکل کارگری و 45 تشکل کارفرمایی در استان در حال فعالیت هستند.

۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید