اخبار

38 میلیارد ریال کمک هزینه دوره آموزش طرح کارورزی پرداخت شد

اینفوگرافی طرح کارورزی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: تاکنون مبلغ 3 میلیارد و 800 میلیون تومان به عنوان هزینه دوره آموزشی به دانش آموختگان دانشگاهی که مدت کارورزی خود را سپری کرده اند از سوی دولت پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی با ارائه گزارش اجرای طرح کارورزی در استان اردبیل گفت: طرح کارورزی یکی از سیاست های دولت جهت بکارگیری دانش آموختگان دانشگاهی در واحدهای اقتصادی است که با اجرای آن واحدهای متقاضی از مشوق های دولتی بهرمند می شوند.

وی عنوان کرد: پس از پایان مدت کارورزی، کارفرمایان با به کارگیری دانش آموختگان تا دو سال از پرداخت مبلغ حق بیمه سهم کارفرما به صورت کامل معاف شده و همزمان تا سه ماه به کارورزان در حین مهارت آموزی مبلغ 500 تا 700 هزار تومان به عنوان کمک هزینه آموزشی از سوی دولت پرداخت می شود.

دبیرکارگروه اشتغال استان اردبیل تصریح کرد: تاکنون مبلغ 3 میلیارد و 800 میلیون تومان به عنوان هزینه دوره آموزشی به دانش آموختگان دانشگاهی که مدت کارورزی خود را سپری کرده اند از سوی دولت پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اینکه متقاضیان دانشگاهی و واحدهای پذیرنده فقط از طریق سامانه karvarzi.mcls.gov.ir  اقدام کنند گفت: کارفرمایان  پس از ثبت نام و اخذ مجوز، می توانند متقاضیان دانشگاهی مد نظر خود را بر اساس رشته و اولویت های خود به کارگیری کنند.

شرایط ثبت نام در طرح کارورزی

وی با بیان اینکه واحدهای پذیرنده و دانش آموختگان متقاضی باید در سامانه نام نویسی کنند گفت: تا کنون تعداد 2 هزار و 500 نفر از دانش آموختگان دانشگاهی جهت مهارت آموزی منجر به اشتغال توسط واحدهای متقاضی عقد قرارداد شده اند.

رحیمی در تشریح شرایط طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی عنوان کرد: حداکثر سن 35 سال در زمان ثبت نام، عدم داشتن بیمه بیش از سه ماه در 2 سال گذشته، دارا بودن مدرک دانشگاهی کارشناسی و مراتب بالاتر از دیگر شروط لازم برای ثبت نام در این طرح است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون و از زمان اجرای طرح تعداد هزار و 116 مجوز برای واحدهای پذیرنده صادر شده است گفت: 60 درصد مجوزهای صادره در حوزه کشاورزی،27 درصد خدمات و 13 درصد در حوزه صنعت است.

دبیرکارگروه اشتغال استان اردبیل گفت: واحدهای پذیرنده به ازای هر دو نفر فرد بیمه شده می توانند اقدام به جذب یک نفر از طریق طرح کارورزی کنند.

۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۹:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید