اخبار

پرداخت 272 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستاییان

اینفوگرافی تسهیلات اشتغال روستایی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: مبلغ 272 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال روستاییان و عشایر در استان اردبیـل پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی همزمان با هفته دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در مدت زمان اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری مبلغ 272 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان پرداخت شد گفت: این تسهیلات با هدف ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت در قالب طرح های جدید، توسعه ای و سرمایه در گردش بپرداخت شد.

دبیر کارگروه اشتغال استان اردبیل با تاکید بر اینکه اهلیت دریافت کنندگان تسهیلات از مهمترین اهداف اعطای تسهیلات است، افزود: سلامت هزینه کرد تسهیلات به صورت مستیم توسط کمیته نظارت دستگاه های اجرایی و بانک ها، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی به صورت مستمر رصده شده و همزمان با فرایند پرداخت تسهیلات هرگونه انحراف و عدم انجام تعهدات توسط صاحبان طرح ها پس ار تذکر تبدیل به دین می شود.

وی ادامه داد: بیش از 90 درصد مبلغ تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شده و مابقی تسهیلات نیز به صورت متمم به طرح هایی که به دلیل افزایش قیمت ها به بهره برداری نرسیده اند و یا با پیشرفت روند احداث به صورت فاز به فاز توسط بانک‌ها پرداخت می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: پس از پالایش طرح های ثبت نام شده در سامانه کارا تعداد نزدیک به 5 هزار طرح به چهار بانک عامل ارسال شد که نزدیک به 3 هزار مورد از این طرح ها موفق به دریافت تسهیلات شدند.

وی با بیان اینکه 65 درصد تسهیلات اعطایی به طرح های جدید است اظهار کرد: تعداد 1 هزار و 120 روستا و شهر زیر 10 هزار نفر جمعیت در استان از این تسهیلات بهرمند شدند.

۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۸:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید