اخبار

اسامی دریافت کنندگان تسهیلات یارانه دار بر روی سامانه شفافیت قرار گرفت

اسامی دریافت کنندگان تسهیلات یارانه دار بر روی سامانه شفافیت قرار گرفت
قاسم رحیمی گفت: به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اسامی دریافت‌کنندگان تسهیلات حمایتی کرونا، اشتغـال روستایی و دریافت‌کنندگان وام مشـاغل خانگی در سامانه شفافیت منتشر شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: قاسم رحیمی همزمان با راه اندازی سامانه شفافیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای رعایت شرایط فراگیر و عادلانه و به دور از تبعیض‌ برای عموم مردم لیست افراد دریافت کننده تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و دریافت کنندگان مشاغل خانگی به صورت پشتیبان در استان اردبیل بر روی این سامانه قرار گرفت.

وی افزود: امروزه سرعت انتشار  و دسترسی آزاد به اطلاعات به عنوان یک راهکار پیشگیرانه جهانی مبارزه با فساد باید مورد توجه قرار گیرد تا همه مردم بتوانند از امکانات ملی به صورت یکسان برخوردار شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با بیان اینکه برای مبارزه با فساد بایستی همه قوا پای کار باشند گفت: بروز فسادهای مالی منشا شکاف گسترده میان مقامات و پیکره جامعه خواهد بود که لازم است راه کارهای مقابله با آن مورد بررسی قرار گیرد.

رحیمی با عنوان اینکه فساد امروزه دیگر به صورت کامل متوجه مدیران دولتی نیست گفت: وجه اشتراک اغلب تعاریف ارائه شده در باره فساد را می‌توان رشوه و سوء استفاده از موقعیت‌های شغلی برای نفع شخصی دانست.

وی با تاکید بر لزوم نظارت های هوشمند و رصد به هنگام و دائمی، به قانون ارتقای سلامت نظام اداری اشاره کرد و اظهار داشت: نظارت مردمی و آزادی رسانه ای یکی از ابزارهای مهم در مبارزه با فساد در کنار سایر ساختارهای نظارتی موجود است.

وی اظهار کرد:  فراهم آمدن حق نظارت عمومی در اقدامات پیشگیرانه در حوزه فساد اداری و استفاده از مشارکت مردم در فرایند مقابله با فساد، تقویت وجدان کاری و حذف رانت خواری در کنار انضباط اجتماعی و فرهنگ خود کنترلی و عملیاتی سازی برنامه ارتقاءسلامت نظام اداری از دیگر راهکارهای مقابله با فساد است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد: کلیه اطلاعات دریافت کنندگان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، تسهیلات حمایتی کرونا از کسب و کارها و تسهیلات مشاغل خانگی بالای 50 میلیون ریال در سامانه https://shafaf.mcls.gov.ir قابل روئیت می باشد.

وی با اشاره به رونمایی از سامانه‌های شفافیت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت:  یکی از مواردی که توسط شخص وزیر پیگیری می شود این است که مدیران این وزارتخانه باید خود را در یک اتاق شیشه‌ای ببینند که همواره با نظارت مردمی و رسانه‌ای مواجه هستند تا علاوه بر افزایش بهره‌وری و بازدهی کاری زمینه فسادهای مختلف اداری و مدیریتی نیز از میان برداشته شود.

۳۰ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید