اخبار

کارگران بیکار شده در اثر کرونا با تدوام بیکاری مقرری بیمه بیکاری می‌گیرند

پرداخت مقرری بیمه بیکاری با ادامه کرونا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: همه کارگرانی که تحت پوشش بیمه قرار دارند و در زمان شیوع ویروس کرونا بیکار شده اند، چنانچه بیکاری شان تداوم داشته باشد، با احراز هویت الکترونیکی و ثبت نام در سامانه جامع روابط کار، بیمه بیکاری دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم با تاکید بر لزوم احراز هویت الکترونیکی کارگران در دفاتر پیشخوان دولت جهت درخواست مقرری بیمه بیکاری رحیمی گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که در حمایت از کارگران و ابلاغیه ای صادر شده است و طبق آن کارگرانی که تحت پوشش بیمه قرار دارند در این مدت حمایت شدند و کارگرانی که قادر نیستند به کار خود بازگردند نیز تحت حمایت بیمه بیکاری قرار می گیرند.

وی افزود: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بنگاه‌های اقتصادی که در این دوران دچار آسیب های جدی شده اند، حمایت کرده است و بر اساس آن واحدها و کسب کارهای مشمول آسیب دیده بر اساس تعداد نیروی کار تسهیلات دریافت می کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اشاره کرد: بخش دیگر این حمایت ها صیانت از نیروی کار است، با تشکیل کمیته های ملی و استانی کارفرمایان مکلف شده اند تمامی دستورالعمل های بهداشتی را در کارگاه های خود رعایت و تجهیزات حفاظتی برای کارگران را تأمین کنند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با نظارت هایی که تا این لحظه انجام شده عملکرد کارفرمایان مطلوب بوده و امیدواریم با حمایت‌ کارفرمایان، تأمین تجهیزات، ارائه آموزش نکات بهداشتی و نظارت و بررسی بر عملکردها ،موضوع حفظ سلامت کارگران تداوم داشته باشد.

رحیمی اظهار کرد: صیانت از نیروی کار و حذف شرایط سخت و زیان آور از بنگاه های اقتصادی و تولیدی باید به سمت سالم سازی و استاندارد سازی محیط کار حرکت کند.

وی با تأکید بر اینکه ارائه خدمات روابط کار از شکل حضوری به الکترونیکی تبدیل شده است، گفت: خدماتی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود به صورت الکترونیکی پیش می رود تا شفافیت، سلامت و سرعت عمل مطلوب را ایجاد کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل همچنین تأکید کرد: کارگران و کارفرمایان باید فقط یک بار به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند و فرآیند احراز هویت را انجام دهند تا در هر نقطه از کشور قصد دریافت خدمات از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را داشتند از خدمات الکترونیک بهره مند شوند.

۲۳ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید