اخبار

الزام کارفرمایان واحدهای تولیدی تعطیل شده به پرداخت حقوق کارگران تا پایان مدت قرارداد

پرداخت مطالبات کارگری توسط کارفرمای جدید
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: مطابق قانون آن دسته از واحدهای اقتصادی که به هر دلیلی تولیدشان متوقف یا تعطیل شده اند ملزم به پرداخت دستمزد کارگران تا اتمام مدت قرارداد هستند و نمی توانند از زیر بار مسئولیت‌های خود نسبت به کارگران شانه خالی کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: قاسم رحیمی در جلسه بررسی مشکلات کارخانه نئوپان خلخال افزود: کارگران واحدهای تولیدی در همه مناطق استان بخشی از سرمایه این واحدها محسوب شده و کارفرمایانی که واحدهای آنها به هر دلیلی تعطیل و فعالیت تولیدی در آنها متوقف شده ملزم به پرداخت حقوق به کارگران خود بوده و تعطیلی واحد نمی‌تواند بهانه‌ای برای قطع حقوق و مزایای آنها باشد.

وی تاکید کرد: از تاریخ تغییر وضعیت حقوقی در مالکیت کارگاه و انتقال آن، ضمن حفظ و تداوم رابطه قراردادی کارگران با کارگاه، کلیه تعهدات کارفرمای قبلی نیز به کارفرمای جدید منتقل می شود و به این لحاظ شکایت از کارفرمای سابق برای اخذ مطالبات که مربوط به زمان اشتغال کارگر نزد ایشان می باشد موضوعیت پیدا نمی کند.

رحیمی با اشاره به اینکه کارخانه نئوپان از قانون مستثنی نبوده و ملزم به پرداخت حقوق و مزایای کارگران خود است اظهار کرد: آرای بدوی شکایات کارگران شرکت نوپان در مراجع حل اختلاف این اداره کل صادر شده و ظرف 15 روز در صورت عدم فرجام خواهی طرفین قطعی یافته و لازم الاجرا خواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به اینکه برای حل مشکل کارخانه نئوپان خلخال و جلوگیری از تعطیلی این واحد صنعتی تلاش‌های مختلفی در شهرستان و مرکز استان صورت گرفته است، گفت: با وجود همه مشکلات موجود در این کارخانه با تلاش‌های صورت گرفته سه ماه بیمه بیکاری به کارگران این واحد صنعتی پرداخت شده است.

وی با اشاره به مسئولیت خریدار کارخانه در قبال کارگران در قانون کار تصریح کرد: قانون کار مجموعه‌ای از قواعدی است که اساسی‌ترین موضوع آن قانونی حاکم بر ارتباطات شخص کارگر با  کارفرما را در حوزه کار است. در همین قانون قید شده است که مالک کارخانه قائم مقام تعهدات کارفرمای قبلی بوده و باید کلیه تعهدات او را اجرایی کند.

رحیمی در خصوص چگونگی شکایت کارگر در حین مدت قرارداد از کارفرما در صورت انتقال و یا فروش کارخانه تصریح کرد: اگر کارگر بخواهد رای بازگشت به کار بگیرد باید از کارفرمای جدید در مقام مستاجر شکایت کند اما در صورتی که مطالبات مزدی و مشکلات بیمه‌ای داشته باشد شکایت اش بر اساس کد کارگاه پیگیری می‌شود و علی الاصول باید این شکایت علیه صاحب کارگاه مطرح شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در پایان افزود: در هر صورت قانون کار مسئولیت‌های موجر، مستاجر و مالک کارگاه یا کارخانه را به صراحت مشخص کرده‌اند و هیچ کدام نمی‌توانند از زیر بار مسئولیت‌های خود نسبت به کارگران شانه خالی کنند.

 

 

۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید