اخبار

ضریب نفوذ بیمه روستائیان و عشایر در اردبیل به 31 درصد رسید

بیمه روستاییان و عشایر
مدیر صندوق بیمه روستائیان، کشاورزان و عشایر استان اردبیل گفت: ضریب نفوذ بیمه عشایری و روستایی در استان اردبیل 31 درصد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ رضا عبداللهی  در پنجمین نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با حضور نماینده خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: براساس سرشماری نفوس و مسکن 181 هزار نفر جامعه هدف روستایی و عشایری استان است که 145 هزار نفر از این تعداد در روستاها و 35 هزار نفر نیز در شهرهای زیر 20 هزار نفر زندگی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 56 هزار و 800 نفر در استان تحت پوشش صندوق روستایی و عشایری هستند که ضریب نفوذ بیمه استان 31 درصد و بالاتر از 20 درصد ضریب نفوذ کشوری است.

مدیر صندوق بیمه روستائیان و عشایر اردبیل ادامه داد: تاکنون از صندوق بیمه عشایری و روستایی 140 نفر بازنشسته، 261 نفر از کارافتاده و یک هزار و 799 نفر نیز بازمانده در مجموع 3 هزار و 100 نفر مستمری دریافت می‌کنند.

عبداللهی جامعه هدف خلخال و کوثر را برای پوشش این صندوق 13 هزار و 46 نفر اعلام کرد و گفت: در شهرستان خلخال 3 هزار و 690 نفر و کوثر نیز 2 هزار و 299 نفر تحت پوشش این صندوق هستند.

وی سهم تکلیفی امسال صندوق را در استان 5 هزار و 442 نفر اعلام کرد و افزود: در چهار ماهه اول امسال یک هزار و 450 نفر تحت پوشش صندوق قرار گرفته‌اند که 550 نفر از آنها خلخالی و 350 نفر نیز اهل گیوی هستند.

مدیر صندوق بیمه روستائیان و عشایر اردبیل با قدردانی از حمایت‌های استاندار اردبیل، فرمانداران و همراهی رسانه‌ها در تبلیغ و تشویق روستائیان برای عضویت در این صندوق تصریح کرد: امسال تلاش می‌کنیم تا در قالب 30 طرح و برنامه عملیاتی افراد تحت پوشش خود را افزایش داده و ضریب نفوذ را بالا ببریم.

عبداللهی در پایان گفت: امسال برای 10 هزار نفر جمعیت تحت پوشش این صندوق برنامه‌ریزی کردیم تا متناسب با توانمندی روستائیان در پرداخت حق بیمه بین 330 هزار تومان تا 480 هزار تومان با اقساط بندی و کمک دو متناسب دولت جمعیت بیشتری را تحت پوشش این صندوق ببریم.

۹ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید