اخبار

تراکم و تعدد قانون، به یکی از مشکلات اداره کشور تبدیل شده است

تراکم و تعدد قانون، به یکی از مشکلات اداره کشور تبدیل شده است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۲ هزار قانون برای اداره کشور تدوین و تصویب شده که ایران از نظر تصویب قانون یکی از کشورهای با تراکم بالای قانون محسوب می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: میرغنی نظری روز یکشنبه در جلسه مشترک با مدیران دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل با اشاره به کسری بودجه ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی دولت اظهارداشت: از طریق وصول فرار مالیاتی، می‌توان بخش اعظمی از این کسری بودجه کشور را تامین کرد.
وی خواستار مشارکت همه ۱۶ دستگاه نظارتی کشور برای حل مشکلات و بیماری اقتصادی کشور شد و ثبت نشدن امور دلالی در سامانه‌ها و فهرست فعالیت اقتصادی مولد کشور را موجب غیرشفاف شدن عرصه اقتصادی دانست و بر شفاف‌تر شدن هر گونه فعالیت اقتصادی تاکید کرد.

قسمت عمده مشکلات اقتصادی کشور ناشی از تحریم است
نظری همچنین قسمت عمده مشکلات اقتصادی کشور حتی در بعد داخلی را ناشی از تحریم دانست و اضافه کرد: در تبیین و بررسی وضعیت اقتصادی کشور باید همه جوانب را دید و تنها کوبیدن دولت و متهم کردن قوه مجریه به ناکارآمدی درست نیست.
وی بخشی از مشکلات کنونی کشور را مرتبط با مسائل داخلی داخلی و شرایط بین‎المللی ناشی از تحریم ظالمانه آمریکا عنوان کرد و افزود: دولت تلاش خود را می‌کند ولی به خاطر شرایط سخت تحریم، حرکت و اقدامات دولت در حوزه اقتصادی کند بوده و چندان کارساز نیست.
نماینده خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، همچنین اشتغال در عرصه عمومی، اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و بازاشتغال بیکارشدگان در پی شیوع کرونا را سه دغدغه مسوولان کشور در امر اشتغال ذکر کرد و ادامه داد: شرکت‌های بزرگ نیمه دولتی و عمومی در امر اشتغال‎آفرینی غایب بزرگ هستند.

انتقاد از بی‌توجهی نهادهای عمومی توانمند به سرمایه‌گذاری در مناطق محروم 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی‌توجهی نهادهای عمومی توانمند به سرمایه‌گذاری در مناطق محروم گفت: مدیریت عالیه سازمان تامین اجتماعی به خصوص در شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سازمان بازنشستگی کشوری، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد برکت، بیشتر در استان‌های برخوردار سرمایه‌گذاری کرده و به استان‌ها و مناطق محروم بی‌توجه بوده‌اند.
وی با تاکید بر ضرورت انجام تحقیق و تفحص از فعالیت و عملکرد این سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌ها گفت: اگر این شرکت‌ها و سازمان‌ها، ۲ درصد از سرمایه‌گذاری خود را در استان‌های کمتر برخوردار از جمله اردبیل انجام می‌دادند، الان وضعیت رفاه و توسعه در کشور این گونه نبود.
نماینده خلخال و کوثر همچنین با انتقاد از عملکرد بنیاد مستضعفان در رفع نابرابری از مستضعفان در کشور گفت: مدیران سابق این تشکیلات اقدامات غیرقابل توجیهی انجام داده‌اند و امروز کسی دستش به آنها نمی‌رسد تا پاسخگوی اقدامات خود باشند.
وی تاکید کرد: تا زمانی که سازمان‌هایی مثل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سازمان بازنشستگی کشوری، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مناطق محروم سرمایه‌گذاری نکرده و برای حل مشکلات مردم، نمایندگان مردم را به دولت حواله دهند، چیزی حل نمی‌شود و مشکلات مناطق محروم لاینحل باقی خواهد ماند.

تلاش دولت برای حل مشکلات مردم قابل چشم پوشی نیست
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم، با بیان این که تلاش دولت برای حل مشکلات مردم قابل چشم‌پوشی نیست، گفت: دولت تلاش خود را می‌کند و برای حل مشکلات مردم، همه باید به اندازه دولت تلاش کنند.
وی با تاکید بر ضرورت تلاش همگانی برای بهتر شدن شرایط زندگی مردم و پرهیز از افتادن مردم در دام آسیب‌های اجتماعی و افزایش رفاه اجتماعی گفت: برای تحقق این هدف، مجلس در کنار همه خادمان قرار دارد. 
نظری، برخورد با مدیران محلی و استانی بی‌توجه به مشکلات مردم را در راستای عمل به وظیفه نظارتی نماینده دانست و بیان کرد: مدیرانی که با پرخاش می‌گویند "نماینده مجلس کیلویی چند؟" در واقع به رای مردم دهن‌کجی می‌کنند و در جهت حل مشکلات مردم جایی در کنار منتخب آنها ندارند.
وی اضافه کرد: مدیران شفاف، از فضای مجازی و رسانه‌ها ترسی ندارند و برای خدمت به مردم باید در کنار منتخبان آنها قرار گیرند و خود را جدا از مردم ندانند. 
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس یازدهم، شان مجلس را نظارت عالیه بر دستگاه‌های اجرایی و اداری کشور دانست و گفت: هر گونه پیگیری نمایندگان بر مبنای حس وظیفه انجام می‌شود و به معنی سلطه‌جویی نبوده و در راستای عمل به وظیفه نظارتی و تکلف قانونی است.

تراکم و تعدد قانون، به یکی از مشکلات اداره کشور تبدیل شده است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم، با بیان این که تراکم و تعدد قانون، به یکی از مشکلات اداره کشور تبدیل شده است، اضافه کرد: ما برای اداره کشور مشکل قانون نداریم چرا که ۱۲ هزار قانون برای اداره کشور تدوین و تصویب شده و ایران از نظر تصویب قانون یکی از کشورهای با تراکم بالای قانون محسوب می‌شود.
وی تاکید کرد: مجلس یازدهم بنا دارد تا از وضع قوانین موازی پرهیز کرده و بر امور نظارتی متمرکز شده و با هم افزایی در حوزه اقتصادی و اجرایی، به حل مشکلات کشور کمک کند.
نظری وضعیت اقتصادی کشور را بیمارگونه و نیازمند درمان با تلاش همه ارکان نظام دانست و بیان کرد: ظرفیت داخلی کشور برای حل مشکلات بسیار بالاست و با این حالی که مشکلات اساسی و کلیدی داریم، در صورت تلاش و هم‌افزایی همه ارکان مدیریت کشور در حوزه اقتصادی، رفاه نسبی در جامعه ایجاد شده و با این کار دیگر نیازی به کمک‌های سازمان‌های حمایتی نخواهد بود.
نماینده مردم خلخال و کوثر، شدت مشکلات کشور را موجب ایجاد بار مالی بیشتر برای سازمان‌های حمایتی عنوان کرد و گفت: به خاطر همین مشکلات، نهادهای حمایتی از روی ناچاری به امور سطحی پرداخته و اقدامات روزمره انجام می‌دهند و از حل ریشه‌ای مشکلات عاجز شده‌اند.

۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید