اخبار

تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی با گسترش شیوع ویروس کرونا

تشدید نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: نظارت بر واحدهای تولیدی استان جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت اقدامات پیشگیرانه با اولویت کارگاه های بالای 50 نفر به صورت مرتب انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی در جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگیو اجتماعیِ پیشگیری، کنتری و مبارزه با ویروس کرونا ویژه محیط های کاری  گفت: با تشدید شیوع ویروس کرونا همه واحدهای تولیدی استان اردبیل به طور مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند.

وی عنوان کرد: اقدامات پیشگیرانه در سطح واحدهای تولیدی و صنفی استان بدون ایجاد خلل در روند تولید و خدمات رسانی در دستور کار این اداره کل قرار گرفته و واحدهای تولیدی استان مرتبا توسط بازرسین کار و شرکای اجتماعی این اداره کل اعم از کانون‌ها و انجمن‌های صنفی کارگران و کارفرمایان به ویژه انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای رصد و نظارت می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خاطرنشان کرد: آموزش های لازم توسط 120 کارشناس ایمنی حفاظت فنی و بهداشت کار مستقر در 220 واحد تولیدی، خدماتی و پیمانکاری به کارگران داده شده و بازرسان به صورت مستمر بر حسن اجرای دستورالعمل های ابلاغ شده نظارت می کنند.

وی تصریح کرد: بازرسان کار تشدید نظارت بر کارگاه های مشمول، را در دستور کار قرار داده و بر تحویل تجهیزات حفاظت فردی توسط کارفرمایان به کارگران، کاهش تراکم، گند زدایی و رعایت اقدامات پیشگیرانه، استفاده از ظروف یکبار مصرف در واحدهای کارگری استان نظارت می کنند.

رحیمی گفت: تیم های بازرسی کار بر روند اجرایی شدن دستورالعمل های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در کارگاه ها نظارت جدی دارند و توصیه می شود در شرایط فعلی و به منظور پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در سطح واحدهای تولیدی به عنوان اقدام پیشگیرانه و حفظ سلامت جامعه کار و تلاش، با توافق دو جانبه میان کارگران و کارفرمایان، در صورت لزوم شیفت کاری یا مدت زمان ساعت کاری کارگران در محیط کار با هماهنگی کمیسیون کارگری هر شهرستان تغییر یا تقلیل یافته و در بهبود وضعیت محیط کار اقدامات لازم به عمل آید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: حضور غیاب پرسنل واحدهای تولیدی به صورت فیزیکی و ثبت اثر انگشت حذف شده و دستورالعمل حضور پرسنل قسمت‌های اداری واحدهای تولیدی با کمترین تراکم حجم نیروی انسانی و ارائه مرخصی به کارگرانی که کمترین علائم سرماخوردگی را دارند ابلاغ شده است.

وی صیانت از سلامت جامعه کارگری را یکی از وظایف مهم این اداره کل در شرایط حساس کنونی دانست گفت: افراد مبتلا و مشکوک به ویروس کرونا که بهبود یافته اند جهت بازگشت به کار الزاما باید  گواهی سلامت پزشکی دریافت کنند.

رحیمی در پایان افزود: خوشبختانه کارفرمایان و واحدهای تولیدی استان در انجام اقدامات پیشگیرانه شیوع این ویروس پیش قدم هستند ولی با توجه به اهمیت موضوع با آن دسته از واحدهای متخلف که اقدام به رعایت موارد بهداشتی نکنند با دستور مرجع قضایی پلمپ خواهند شد.

۴ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید