اخبار

بیمه بیکاری چتر حمایتی وزارت کار برای ۹ هزار کارگر اردبیلی آسیب دیده از کرونا

جاماندگان بیمه بیکاری
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: پرداخت بیمه بیکاری برای بیش از ۹ هزار کارگر اردبیلی که به دلیل شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده بودند انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی با اشاره به آسیب جدی و زیان مستقیم و غیرمستقیم بسیاری از مشاغل در استان اردبیل در پی شیوع کرونا گفت: تاکنون بیش از ۲۰ هزار کسب و کار متاثر از کرونا جهت پرداخت تسهیلات شناسایی شده است.

وی برقراری بیمه بیکاری برای بیش از ۹ هزار نفر کارگر بیمه شده و اختصاص پنج هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای پرداخت به بنگاه‌ها و کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا را از اقدامات مهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل برای حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کووید ۱۹ ذکر کرد.

26 هزار نفر از شهروندان فاقد درآمد بصورت ماهانه از تسهیلات بلاعوض برخوردار شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل همچنین گفت: همزمان با شیوع کرونا برای ۲۶ هزار نفر از شهروندان این استان که دارای شغل ثابت نبوده و تراکنش مالی بسیار اندکی داشتند، پس از شناسایی با استفاده از ظرفیت سامانه رفاه ایرانیان، مبلغ ۲ تا ۶ میلیون ریال به صورت ماهانه و بلاعوض پرداخت شد.

وی ادامه داد: مرحله نخست وام ۱۰ میلیون ریالی کمکی نیز برای ۴۰۹ هزار خانوار یارانه بگیر حائز شرایط استان اردبیل پرداخت شد و دور دوم آن نیز برای خانوارهای بیش از پنج نفر عضو پرداخت خواهد شد.

رحیمی جذب به موقع و ۱۰۰ درصدی تسهیلات اشتغال‌زا را یکی از اهداف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در جهت اشتغال‌زایی و تثبیت اشتغال موجود ذکر کرد و افزود: در این راستا تاکنون سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شده است.

وی همچنین جذب و پرداخت ۵۵ میلیارد ریال وام مشاغل خانگی را از جمله موفقیت‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل برای کاهش نرخ بیکاری در استان ذکر کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل خواستار تطبیق سیستم آموزشی با نیازهای بازار کار برای موفقیت برنامه‌های کارآفرینی و اشتغال شد و افزود: عوامل مهم دیگر نظیر شرایط اقتصادی داخلی، کیفیت روابط خارجی نیز در بهبود فضای کسب و کار و رونق اشتغال تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: اشتغال تابعی از فرایندهای به هم پیوسته بوده و به جای اعمال سیاست‌های مستقیم برای گشایش اشتغال، باید به دنبال تغییر سایر موارد دخیل از قبیل وضع و اصلاح قوانین مربوط به سرمایه‌گذاری، سیستم بانکی و توسعه تجارت بود.

رحیمی یکی از رسالت‌های مهم دستگاه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را صیانت از نیروی کار و رسیدگی به شکایت‌های مربوط به این حوزه عنوان کرد و گفت: استان اردبیل به لحاظ عدم بروز تنش‌های کارگری و نیز بررسی و رصد مستمر مشکلات کارگری، کارفرمایی و پیمانکاران از استان‌های دارای رتبه مطلوب در سطح کشور بشمار می‌رود.

گفتنی است پرداخت مقرری بیکاری برای 90 درصد واجدین شرایط انجام شده و آن دسته از افراد مشمولی که هنوز موفق به دریافت بیمه بیکاری نشدند با شماره 1420 سازمان تامین اجتماعی کشور تماس بگیرند.

۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۴۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید