اخبار

جهش تولید نیازمند نیروهای انسانی متخصص و ماهر است

هفته مهارت آموزی
مدیرکل آموزش فنی و حرفه استان اردبیل گفت: تربیت نیروی انسانی ماهر و آموزش های مهارتی یکی از مهمترین مولفه ها در راستای عملیاتی شدن شعار جهش تولید است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجماعی اردبیل؛ همزمان با هفته ملی مهارت، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل در برنامه تلویزیونی گام دوم به تبیین برنامه‌های گرامیداشت این هفته پرداخت و گفت: نقش مجموعه آموزش فنی و حرفه ای کشور همانند سال های اخیر در اجرای شعار سال پررنگ تر است، زیرا جهش تولید نیازمند نیروهای انسانی متخصص و ماهر است که در تحقق این شعار از الویت اساسی برخوردار است.

وی ضمن تبریک هفته ملی مهارت به تشریح برنامه‌های اداره‌کل فنی و حرفه‌ای در این هفته پرداخت و گفت: زندگی بدون مهارت فاقد کارآرایی بوده و در جامعه نیازمند این است که جوانان، شاغلین، جویندگان کار، افرادی که در معرض آسیب‌های احتماعی قرار دارند به نوعی توانمندی مهارتی برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد، برسند و برنامه‌های ما هم در این هفته با رویکرد ارتقاء فرهنگ مهارت‌آموزی است.

محمد پورقلی در ادامه هدف از اجرای برنامه های متنوع در هفته ملی مهارت را توسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی با ایجاد انگیزه و عزم ملی برای دستیابی به فرصت‌های شغلی پایدار و اطلاع رسانی، هدایت و فراگیر کردن هرچه بیشتر آموزش‌های مهارتی در سطوح مختلف عنوان کرد.

وی در ادامه به افزایش هدفمند کمی و کیفی آموزش های مهارتی با توجه به ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی کشور پرداخت و گفت:  افزایش هدفمند کمی و کیفی نیازمند پرورش نخبگان مهارتی است و اصلاح ساختار تولید ملی، توسعه کانون های تولیدی کوچک و بزرگ، توسعه صادرات کالاهای ایرانی با بهره مندی از توانایی نخبگان مهارتی و با تکمیل زنجیره تولید میسر می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه اردبیل جهش نیروی کار و ارتقای مهارت فردی و جمعی در سطح جامعه را پیش نیاز جهش تولید دانست و اظهار داشت: از مسئولان و متولیان امر و خانواده ها انتظار می رود تا در جهت بسط و گسترش فرهنگ کار، زمینه های لازم و مشوق های انگیزشی را در جهت توسعه آموزش های مهارتی فراهم کرده تا مهارت به عنوان یک ارزش مهم در بین آحاد جامعه ترویج داده شود.

۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید