اخبار

افزایش دوره تنفس بازپرداخت اقساط تسهیلات کسب‌ و کارهای آسیب‌ دیده از کرونا

تمدید ثبت نام وام کرونا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: با افزایش دوره تنفس تسهیلات کسب‌ و کارهای آسیب‌ دیده از کرونا شروع بازپرداخت اقساط از مهر به آبان ماه تغییر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی با اعلام این خبر اظهار کرد: با افزایش دوره تنفس تسهیلات کسب‌و‌کارهای آسیب‌ دیده از کرونا، شروع بازپرداخت اقساط از مهرماه به آبان‌ماه سال‌جاری تغییر کرد.

وی افزود: با هدف حفظ اشتغال فعالان اقتصادی، کسب‌و‌کارهای آسیب دیده از کرونا که فاقد پرونده بیمه‌ای نزد سازمان تأمین اجتماعی هستند نیز از تسهیلات حمایتی بر اساس رسته فعالیت‌های اعلامی برخوردار می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تشریح موارد لازم جهت اخذ این تسهیلات بیان کرد: متقاضیان تسهیلات باید دارای مجوز فعالیت از ادارات دولتی بوده و طی سال گذشته فعال باشند، مگر آن‌که بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، فعالیت آن‌ها متوقف شده باشد.

رحیمی ادامه داد: اطلاعات شاغلان اعم از کارکنان و یا کارفرما در سامانه‌های دستگاه دولتی مربوطه باید ثبت و به‌روز شده و به صورت پویا قابل رهگیری باشد و امکان احراز آنلاین فعالیت کسب‌و‌کار و شاغلان یادشده از سوی وزارت کار وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی موظف به شناسایی و اعلام دقیق مشخصات فعالان کسب‌و‌کار مربوط به حوزه خود اعم از کارفرمایی و خویش‌فرمایی به انضمام کد ملی کارفرما و کارکنان آن کسب‌و‌کار به وزارت مربوط به دستگاه خود جهت ثبت و پایش در سامانه کارا هستند.

تمدید مهلت ثبت‌نام تا ۵ مردادماه

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: پرداخت تسهیلات به واحدهای کسب‌و‌کار در قالب کارفرمایی و یا خویش‌فرمایی فاقد پرونده بیمه نزد سازمان تأمین اجتماعی در رسته‌های مصوب، براساس اولویت‌بندی به ازاء هر فرد شاغل برای اشخاص حقیقی خویش‌فرما یا خوداشتغال مبلغ ۶۰ میلیون ریال؛ برای واحدهای کسب‌و‌کاری که امکان اثبات رابطه کارفرما و کارکنان وجود ندارد، صرفا به کارفرما مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال و برای واحدهای کسب‌و‌کاری که امکان اثبات رابطه کارفرما و کارکنان وجود دارد، به ازاء هر شاغل ۸۰ میلیون ریال است.

رحیمی اظهار کرد: مهلت ثبت‌نام رسته فعالیت‌ها تا ۵ مردادماه تمدید شده که متقاضیان برای ثبت‌نام باید به سامانه کارا مراجعه کنند.

وی بیان کرد: نرخ سود این تسهیلات ۱۲ درصد بوده و مبلغ سفته نباید بیشتر از ۱/۵ برابر اصل و سود تسهیلات پرداختی باشد و وثایق مربوط به آن به شرح ذیل است:

  • تا مبلغ ۱۶۰ میلیون ریال سفته فرد متقاضی یا چک
  • از ۱۶۰ تا ۴۸۰ میلیون ریال سفته فرد متقاضی یا چک سفته به همراه یک ضامن
  • از ۴۸۰ تا ۱۶۰۰ میلیون ریال چک یا سفته متقاضی به همراه ۲ ضامن
  • از ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیون ریال چک یا سفته متقاضی به همراه ۳ ضامن
  • از ۲۰۰۰ میلیون ریال به بالا ارائه تضمین صادره از سوی صندوق‌های ضمانت و یا ارائه وثایق است.


دستورالعمل پرداخت تسهیلات کرونا به کسب و کارهادستورالعمل پرداخت تسهیلات کرونا به کسب و کارها


 

 

۳۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید