اخبار

پرداخت ماهانه یارانه به 409 هزار خانوار اردبیلی

پرداخت ماهانه یارانه به 409 هزار خانوار اردبیلی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اعلام کرد: به 409 هزار خانوار اردبیلی یارانه ماهانه، 307 هزار خانوار یارانه معیشتی بنزین و 26 هزار نفر سبد حمایتی کرونا توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ در نشست مشترک مدیرکل و مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با نماینده مجاس شورای اسلامی، مسائل و موضوعات این  اداره بررسی شد.

قاسم رحیمی در این نشست با اشاره به ارایه خدمات به ۵۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم در استان توسط ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح استان گفت: با توجه به گستردگی وظایف و مخاطبان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی یکی از اهداف ما پاسخگویی مطلوب به مخاطبان بر اساس توان مالی دولت است.

وی افزود: با توجه به اینکه منابع کم و متقاضیان تسهیلات زیاد است تلاش ما جهت جذب ۱۰۰ درصدی منابع بوده و تاکنون موفق به پرداخت مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان از تسهیلات اشتغال روستایی شدیم.

رحیمی اظهار کرد: با توجه به جهش تورم در دو سال اخیر طرح های اشتغال روستایی عمدتا با مشکل افزایش قیمت مواجه بوده اند که یکی از بزرگترین آسیب ها جهت اتمام و بهره برداری این طرح ها است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل خاطر نشان کرد: به جهت کاهش سهم استان طی دو سال اخیر از تسهیلات مشاغل خانگی به شدت نیازمند افزایش سهم استان از این محل در راستای تثبیت مشاغل خرد و خانگی هستیم.

وی یکی از دست آوردهای این اداره کل در سال های اخیر در حوزه تعاون را افزایش چشمگیر صادرات شرکت های تعاونی تولیدی و احیا و بازگشت به چرخه فعالیت اقتصادی تعاونی های راکد دانست.

رحیمی افزود: اکثر مراجعات به این ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی به جهت مشکل عدم برقراری ادامه مقرری بیمه بیکاری برای آن دسته از متقاضیانی است که در ماه های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا از بیمه بیکاری بهرمند شده اند که به صورت ملی باید حل شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اعلام کرد: به ۴۰۹ هزار خانوار اردبیلی یارانه ماهانه، ۳۰۷ هزار خانوار یارانه معیشتی بنزین و ۲۶ هزار نفر سبد حمایتی کرونا توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می شود.

صدیف بدری در ادامه این جلسه با اشاره به لزوم تکریم مردم و مراجعین در سیستم اداری گفت: از سال های گذشته هیچگونه شکایتی درخصوص عدم رعایت حق و حقوق کارفرمایان و کارگران از ناحیه ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان و استان مطرح نشده است.

وی با اشاره به اینکه کشور از نبود بانک اطلاعاتی الکترونیکی هویتی افراد رنج می برد گفت: لازم است وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اطلاعات شغلی، مهارتی، مالی و ... افراد را از بدو تولد شناسایی کرده تا در برنامه ریزی ها بتوانیم موفق عمل کنیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نیم در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه شاهد تحقق عملی و مطلوب ادغام سه وزارتخانه در قالب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستیم که انتظار داریم این مسیر در سایر وزاتخانه‌ها نیز پیموده شود.

بدری تاکید کرد: موضوعات و مسائل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل به صورت ملی پیگیری خواهد شد.

۲۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید