اخبار

با تشکیل 11 شرکت تعاونی 66 فرصت شغلی جدید ایجاد شد

ایجاد 66 فرصت شغلی با تشکیل شرکت های تعاونی جدید
مدیر تعاون استان اردبیل اعلام کرد: طی سال جاری با تشکیل 11 شرکت تعاونی جدد تعداد 66 فرصت شغلی در استان ایجاد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ ناصر نعمتی با عنوان اینکه صدور مجوز به شرکت‌های تعاونی در ۱۶ گرایش مختلف توسط مدیریت تعاون اداره کار انجام می‌گیرد، گفت: از ابتدای سال جاری 11 شرکت تعاونی در استان اردبیل تشکیل شده است.

وی یادآور شد: از 11 شرکت تعاونی فعال در استان 6 شرکت تعاونی در گرایش کشاورزی، 3 عنوان در حوزه صنعت و تعداد 2 شرکت تعاونی در زمینه تولیدی توزیعی هستند که هسته اصلی تشکیل تعاونی در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

ناصر نعمتی اظهار کرد: این شرکت های تعاونی با 66 نفر فرصت شغلی و 94 نفر عضو با تجمیع سرمایه های اندک از اول سال جاری به چرخه اقتصادی و فعالیت وارد شدند.

مدیر تعاون استان اردبیل با اشاره به ممنوعیت عضویت افراد حقوقی دولتی در شرکت‌های تعاونی، اظهار کرد: گرایش‌های کشاورزی، فرش، تولیدی و توزیعی جزو آن دسته از شرکت های تعاونی هستند که در سال جاری از استقبال بیشتری برای تشکیل شرکت‌های تعاونی برخوردار بودند.

نعمتی در خصوص حداقل عضو لازم جهت تشکیل شرکت تعاونی نیز گفت: حداقل و حداکثر تعداد عضو در تعاونی‌ها به نسبت سرمایه، نوع فعالیت، فرصت شغلی و رعایت اصل عدم تمرکز ثروت متغیر بوده ولی تعداد اعضا به موجب ماده ۶ قانون بخش تعاون، نباید کمتر از هفت نفر باشد و این تعداد باید در زمان فعالیت شرکت تعاونی نیز حفظ شود.

وی در خصوص حداقل عضو لازم جهت تشکیل شرکت تعاونی گفت: حداقل و حداکثر تعداد عضو در تعاونی ها به نسبت سرمایه، نوع فعالیت، فرصت شغلی و رعایت اصل عدم تمرکز و سهم متغیر بوده ولی تعداد اعضا به موجب ماده ۶ قانون بخش تعاون، نباید کمتر از هفت نفر باشد و این تعداد باید در زمان فعالیت شرکت تعاونی نیز حفظ شود.

مدیر تعاون استان اردبیل اضافه کرد: بر اساس قانون، به استثنای یک مورد، سقفی برای حداکثر تعداد عضو برای شرکت‌های تعاونی تعیین نشده و فقط شرکت‌های تعاونی مسکن که احداث واحدهای مسکونی اعضا را بر عهده دارند، در تعداد اعضا نباید از حداکثر ۵۰۰ نفر عضو تجاوز کنند.

 

۲۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید