اخبار

دریافت گواهی سلامت برای بازگشت به کار مبتلایان به کرونا

لزوم دریافت گواهی سلامت مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا جهت بازگشت به کار
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: افراد مبتلا و مشکوک به کرونا که دوران نقاهت خود را سپری کرده اند، قبل از بازگشت به کار باید گـواهی سلامـت دریافت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی با تشریح تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی مبارزه کرونا و ضرورت حفظ سلامت نیروی کار اعلام کرد: کلیه افرادی که با احتمال ابتلا به ویروس کوئید 19، از محیط کار دور بوده اند، پس از سپری شدن دوره بیماری لازم است جهت بازگشت به کار مورد ارزیابی تخصصی قرار می گیرند.

وی افزود: این ارزیابی می بایست هم جنبه اطمینان از پایان سرایت پذیری بیماری به سایر شاغلین و نیروی کار را شامل شود و هم بررسی عوارض بیماری که عملکرد شاغل را تحت تاثیر قرار می دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: این فرایند مراقبتی براساس شواهد فعلی از رفتار ویروس و سیر بیماری، جهت یکسان سازی روند بازگشت به کار تدوین گردیده تا علاوه بر کمک به مراقبت از سلامت شاغلین، در کنترل این عفونت در محیط کار و در نهایت جامعه حداکثر تلاش انجام شود.

وی اظهار کرد: این موضوع مشمول کلیه شاغلین با احتمال ابتلا به بیماری کووید 19 است که از محیط کار دور بوده اند و پس از گذراندن دوره درمان و نقاهت، جهت بازگشت به کار، نیازمند بررسی شرایط سلامتی و ارزیابی های تخصصی می باشند.

رحیمی اعلام کرد: متخصصین طب کار، متخصصین عفونی، متخصصین داخلی، فوق تخصص ریه، پزشکان عمومی دارای مجوز انجام معاینات سلامت شغلی بر اساس دستورالعمل انجام معاینات سلامت شغلی، پزشکان عمومی مراکز خدمات جامع سلامت منتخب مجاز به بررسی بازگشت به کار شاغلین هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: بر اساس نتایج بررسی های انجام شده، چنانچه مشخص شود بیمار در حال حاضر امکان بازگشت به کار را ندارد، پزشک می بایست زمان ارزیابی مجدد وی را تعیین کند.

۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید