اخبار

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی لبه تماس خدمات دولتی با مردم است

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی لبه تماس خدمات دولتی با مردم است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با توجه به گستردگی وظایف دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این وزارت پیشانی و لبه تماس ارائه خدمات دولتی با مردم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در چهارمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل هدف از برگزاری این جلسه را بررسی موضوعات و نیازهای این دستگاه ها ذکر کرد و گفت: ۱۱ دستگاه زیر مجموعه این وزارتخانه به قاطبه جمعیت استان به شکل مستقیم و غیرمستقیم خدمات ارائه می‌کنند.

قاسم رحیمی، جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات و تسهیلات اشتغال‌زا را از افتخارات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد و افزود: در سه سال گذشته برای ۲ هزار و ۹۲۸ طرح در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، سه هزار و ۹۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی همچنین با اشاره به پرداخت چهار هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال تسهیلات برای یک هزار و ۴۹۷ طرح معرفی شده به بانک در قالب اعطای تسهیلات به طرح‌های اشتغال فراگیر اظهارداشت: هنوز یارانه ۲ تا پنج درصد این تسهیلات پرداخت نشده است.

رحیمی از اختصاص پنج هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال برای اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از شیوع کرونا در استان اردبیل خبر داد و گفت: این تسهیلات ۱۲ درصدی در ۱۴ رسته و برای ۵۵۰ حرفه در حال پرداخت است.

وی همچنین با اشاره به ساماندهی ۲۷ هزار کارگر ساختمانی در استان اردبیل و با بیان این که ۲۱ هزار نفر از این کارگران بیمه شده‌اند، از نایب رییس مجلس یازدهم خواست تا مشکل بیمه ۶ هزار نفر کارگر ساختمانی ساماندهی شده استان را حل کند.

وی همچنین از فعال‌سازی ۱۱۴ تعاونی غیر فعال طی سال‌های اخیر در استان خبر داد و گفت: صادرات ۳۵ میلیون دلاری تعاونی‌های استان در سال گذشته جزو افتخارات این بخش محسوب می‌شود که نقش اساسی در اشغال استان داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، در این جلسه مدیران دستگاه‌های اداری زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارائه گزارش حوزه کاری خود پرداختند و نایب رییس مجلس با احصای مشکلات کاری آنها، برای پیگیری و حل مشکلات این دستگاه‌ها به منظور ارائه خدمات سریع و آسان به مردم  قول مساعد داد.

۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید