اخبار

کسب و کارها و متقاضیان فاقد بیمه متاثر از کرونا تسهیلات دریافت می کنند

جزییات ثبت‌نام وام کرونا برای مشاغل فاقد بیمه
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: کسب و کارها و متقاضیان فاقد بیمه که به جهت شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند تسهیلات حمایتی دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی با حضور در برنامه خبر صدا و سیما مرکز اردبیل گفت: همزمان با شیوع کرونا احصا فعالیت ها و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به صورت ملی شروع شده و پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلین کسب و کارها و فعالان اقتصادی ۱۴ رسته و 550 حرفه به شدت آسیب دیده از کرونا در ستاد ملی مقابله با کرونا تایید وفرایند ثبت نام از ۱۳ خرداد ماه آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه فرصت ثبت‌نام تا پایان تیرماه همچنان باقی است و افراد با مراجعه به سامانه کارا می‌توانند برای بهره‌مندی از تسهیلات حمایتی کرونا ثبت‌نام کنند :گفت بر این اساس بنگاههایی که کد کارگاهی و شاغل بیمه شده داشته، از سال گذشته تاکنون فعال بوده بر اساس تعداد نیروهای کار فعال خود مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل افزود: در مرحله اول بیش از ۲۰ هزار کسب و کار دارای کدگارگاهی و بیمه در استان مشمول حمایت های دولت شدند که لازم است این متقاضیان پس از ثبت نام در سامانه کارا به دستگاه های مربوطه مراجعه کرده تا با انجام هماهنگی‌های لازم  جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی شوند.

وی تصری کرد: با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تایید ستاد ملی مقابله با کرونا امکان ثبت‌نام متقاضیان فاقد بیمه در رسته های اعلامی شد و مشاغل و کسب‌وکارهای فاقد بیمه می‌توانند به سامانه کارا مراجعه و مراحل ثبت‌نام خود را دنبال کنند.

رحیمی ادامه داد: ارسال پیامک دعوت متقاضیان تسهیلات کرونا که فاقد بیمه از پنجشنبه گذشته آغاز شده و  طی مذاکرت معاونت توسعه اشتغال و کارآفرین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دستگاه های مختلف، اطلاعات افراد شاغل و بنگاه های فاقد بیمه مورد بررسی و احصا قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: متقاضیان مشمول فاقد بیمه می‌توانند  با مراجعه به سامانه کارا به نشانی  kara.mcls.gov.ir   برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا ثبت‌نام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اعلام کرد: سهم استان اردبیل از محل تسهیلات حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و کسب و کارهای متاثر از کرونا مبلغ ۵۳۵ میلیارد تومان است و مشاغلی که به دستور دولت در ایام کرونا تعطیل شده بودند به ازای هر نفر نیروی کار 16 میلیون تومان، مشاغلی که به تشخیص ستاد ملی مقابله با کرونا آسیب دیده تشخیص داده شده اند مبلغ 12 میلیون تومان و مشاغل راننده خویش فرمایی متاثر از کرونا 6 میلیون تومان تسهیلات (با نرخ سود 12 درصد با سه ماه فرصت تنفس و بازپرداخت 24 ماه و شروع اقساط از مهر ماه سالجاری) دریافت می کنند.

وی اظهار کرد: فرایند پرداخت تسهیلات پس از ثبت نام متقاضی در سامانه کارا نسبت به ارسال درخواست به دستگاه اجرایی دارای مجوز اقدام نماید و پس از تایید درخواست توسط دستگاه بخشی به بانک عامل انتخابی متقاضی ارجاع خواهد .

۱۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید