اخبار

آغاز ثبت‌نام وام کرونا برای مشاغل فاقد بیمه از دوشنبه

جزییات ثبت‌نام وام کرونا برای مشاغل فاقد بیمه
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: با ارسال پیامک به متقاضیان و صاحبان مشاغل فاقد بیمه و آسیب دیده از کرونا از آنها دعوت شده تا از روز دوشنبه (۱۶ تیر ماه) به سامانه کارا مراجعه و برای دریافت وام کرونا ثبت‌نام کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در پنجمین جلسه کارگروه اشتغال و جهش تولید استان اردبیل گفت: ارسال پیامک دعوت متقاضیان تسهیلات کرونا که فاقد بیمه از پنجشنبه گذشته آغاز شده و  طی مذاکرت معاونت توسعه اشتغال و کارآفرین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دستگاه های مختلف، اطلاعات افراد شاغل و بنگاههای فاقد بیمه مورد بررسی و احصا قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلین کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و فعالان اقتصادی ۱۴ رسته از ۱۳ خرداد ماه آغاز شده است و مشمولیان برای گرفتن وام به بانکها معرفی شده‌اند. فرصت ثبت‌نام تا پایان ماه جاری همچنان باقی است و افراد با مراجعه به سامانه کارا می‌توانند برای بهره‌مندی از تسهیلات حمایتی کرونا ثبت‌نام کنند.

دبیر کارگروه اشتغال استان اردبیل گفت: بر این اساس بنگاههایی که کد کارگاهی و شاغل بیمه شده داشته، از سال گذشته تاکنون فعال بوده بر اساس تعداد نیروهای کار فعال خود مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا می‌شوند.

وی تصریح کرد: با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تایید ستاد ملی مقابله با کرونا امکان ثبت‌نام متقاضیان فاقد بیمه در رسته های اعلامی فراهم شده و از فردا مشاغل و کسب‌وکارهای فاقد بیمه می‌توانند به سامانه کارا مراجعه و مراحل ثبت‌نام خود را دنبال کنند.

رحیمی افزود: در مرحله اول بیش از ۲۰ هزار کسب و کار دارای کدگارگاهی و بیمه در استان مشمول حمایت های دولت شده که لازم است این متقاضیان پس از ثبت نام در سامانه کارا به دستگاه های مربوطه خود اعم از  آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، آموزش فنی و حرفه ای و صنعت، معدن و تجارت مراجعه کرده تا با انجام هماهنگی‌های لازم به ۱۵ بانک عامل  در این طرح معرفی شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل تاکید کرد: متقاضیان مشمول فاقد بیمه می‌توانند از فردا دوشنبه ۱۶ تیرماه با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir  برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا ثبت‌نام کنند.

گفتنی است سهم استان اردبیل از محل تسهیلات حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و کسب و کارهای متاثر از کرونا مبلغ ۵۳۵ میلیارد تومان است.

۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید