اخبار

معافیت بنگاه‌های مشمول وام کرونا از شمول چک برگشتی

پرداخت تسهیلات حمایتی برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا
رحیم دادجو، رئیس اداره تشکیل تعاونی استان اردبیل گفت: کسب و کارهایی که همزمان با شیوع ویروس کرونا دارای چک برگشتی هستند بدون هیچگونه محدودیت و نیاز به رفع سو اثر می توانند از تسهیلات حمایتی بهرمند شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ رحیم دادجو درنشست با نمایندگان بانک ها و دستگاه های اجرایی در خصوص روند پرداخت تسهیلات کرونا گفت: دستگاه های بخشی در فرایند ثبت نام  تسهیلات در سامانه کارا و اطلاع رسانی گسترده به متقاضیان معرفی شده به بانک های عامل همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: بر اساس شیوه نامه پرداخت تسهیلات زیر 16 میلیون تومان بدون نیاز به ضامن و با چک و سفته توسط 15 بانک عامل در این طرح انجام می شود.

وی تاکید کرد: متقاضیانی که همزمان با شیوع ویروس کرونا یعنی از اول اسفند سال قبل تا پایان اردیبهشت سال جاری دارای چک برگشتی و اقساط معوق هستند بدون هیچگونه محدودیت و نیاز به رفع سو اثر می توانند از تسهیلات بهرمند شوند.

رئیس اداره تشکیل تعاونی استان اردبیل اظهار کرد: تعاونی های آسیب دیده از کرونا در اولویت بهرمندی از تسهیلات حمایتی هستند.

 

تسریع در روند پرداخت تسهیلات کرونا

در ادامه این جلسه مدیرکل امور اقتصادی استانداری اردبیل بر تسریع در پذیرش و معرفی به شعب متقاضیان تاکید کرد.

وی بیان کرد: باید تلاش کنیم تسهیلات مربوطه تا پایان تیرماه به مشمولان اعم از واحدهای آسیب دیده و مشاغل زیان دیده از کرونا پرداخت شود.

وطن دوست خواستار بررسی مشکلات موجود در شعبه های بانک ها در خصوص پذیرش متقاضیان شد و افزود: هر یک از مشمولان مورد تایید در دستگاه اجرایی باید مورد پذیرش در بانک قرار گیرد.

وی ادامه داد: در صورتی که هر یک از متقاضیان از دریافت تسهیلات انصراف دهد باید بلافاصله متقاضی دیگری جایگزین وی شود.

در این جلسه نمایندگان 15 بانک عامل استان برای پرداخت تسهیلات کرونا، اقدامات انجام گرفته حوزه خود را گزارش کردند.

535  میلیارد تومان سهمیه برای پرداخت به مشاغل و واحدهای زیان دیده از کرونا به استان اردبیل اختصاص یافته است.

۱۲ تیر ۱۳۹۹ ۰۷:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید