اخبار

موضوعات سرمایه گذاران در دیدار استاندار اردبیل با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشریح شد

موضوعات سرمایه گذاران در دیدار استاندار اردبیل با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشریح شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در دیدار استاندار با معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مشکلات اشتغالی این استان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ در دیدار امروز استاندار اردبیل قاسم رحیمی با  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی موضوعات بنگاه‌های اقتصادی و اشتغالی استان مطرح و پیگیری شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اجرای طرح " یارانه دستمزد " در استان با پرداخت بیمه سهم کارفرما توسط دولت درقبال جذب نیروی کار شغل اولی را یکی از نیازهای مهم استان در راستای حمایت از بنگاه های اقتصادی برشمرد.

وی با اشاره به اینکه سرانه ایجاد اشتغال برای دولت بالا بوده و قانون دولت از سرمایه گذاری منع شده گفت: افزایش اعتبارات اشتغال‌زایی استان از محل  تفاهم‌نامه وزارت با صندوق کارآفرینی امید یکی از مواردی است که می تواند مشاغل خرد و نوپا را ساماندهی کند.

قاسم رحیمی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و تورم تاثیر مستقیم بر  کاهش سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی داشته افزود: تخصیص یارانه نرخ سود تسهیلات طرح‌های اشتغال فراگیر یکی از مواردی است که باید تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به لزوم اتمام طرح های نیمه تمام اشتغال روستایی به دلیل افزایش گسترده قیمت ها گفت: تسریع در تخصیص تسهیلات متمم اشتغال روستایی و ابلاغ مرحله پنجم این تسهیلات درخواست سرمایه گذاران این حوزه است است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل تصریح کرد: با توجه به جذب کامل منابع حمایت از مشاغل خانگی لازم است سهم استان از محل تسهیلات مشاغل خانگی افزایش یابد.

در ادامه این نشست معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال در قالب تامین مالی مبتنی بر قرارداد به کارخانه صنایع تبدیلی رویای هفت آسمان موافقت کرد.

در این دیدار عظیم زاده مشاور استاندار، سیدحسینی مدیرکل حوزه استانداری و نیز سرمایه گذار بخش خصوصی حضور داشتند.

۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید