اخبار

مشکلات کارگری و کارفرمایی نباید متوجه تولید شود

مشکلات کارگری نباید متوجه تولید شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: مشکلات کارگری و کارفرمایی نباید متوجه تولید شده و یا به آن لطمه وارد کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی در جلسه بررسی مشکلات کارخانه ذوب‌آهن و نشست با مدیران این شرکت گفت: ملاک این اداره کل در هرگونه اقدام و برخورد با مشکلات کارگری و کارفرمایی قانون است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تاکید کرد: عدم "آگاهی و برداشت صحیح" از قانون کار توسط کارگران و کارفرمایان موجب تضرر آنها است و قبل از هرگونه تصمیم می توانند از مشاوره های حوزه روابط کار این اداره کل استفاده کنند.

وی توجه به رعایت اصل بی طرف در دعاوی کارگری و کارفرمایی توسط مراجع حل اختلاف را یک اصل دانست و گفت: در مشکلات کارگری و کارفرمایی تولید نباید لطمه بخورد و با خاطیان در این امر برخورد قانونی خواهد شد.

رحیمی تصریح کرد: اتخاد تصمیمات غلط در برخی موارد توسط کارفرمایان منجرب به نهادینه شدن عرف در کارخانه شده و نهایتا کارفرمایان از این رویه متضرر می شوند

وی افزود: هر نوع تغییر حقوقی در وضع مالکیت کارگاه، از قبیل فروش یا انتقال در رابطه قراردادی کارگرانی که قراردادشان قطعیت یافته است، موثر نمی باشد و کارفرمای جدید ، قائم مقام تعهدات و حقوق کارفرمای سابق خواهد بود.

 

۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید