اخبار

پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا آغاز شد

پرداخت تسهیلات حمایتی برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال و جهش تولید استان اردبیل: با ثبت نام 3750 نفر در سامانه کارا فرایند پرداخت تسهیلات توسط سیستم بانکی از آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و جهش تولید استان اردبیل بر لزوم پرداخت سریع تسهیلات حمایتی کرونا به 14 رسته فعالیت اعلامی تاکید کرد.

وی گفت: تعداد 200 حرفه اعم از واحدهای تولیدی و اصناف دارای کد کارگاهی و رانندگان که دارای بیمه خویش فرمایی می باشند بسته به نوع فعالیت تسهیلات 16، 12 و یا 6 میلیون تومانی به ازای هر نفر بیمه شده دریافت می کنند.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال و جهش تولید استان اردبیل افزود: این تسهیلات داری نرخ سود 12 درصد و دوره تنفس سه ماهه بوده و منابع این تسهیلات خارج ازمنابع داخلی بانک ها است.

قاسم رحیمی با تاکید بر تسریع در روند پرداخت تسهیلات عنوان کرد: استان های که بتوانند سهم خود را در موعد مقرر جذب کنند می توانند از سایر تسهیلات جذب نشده در این حوزه برخوردار شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: با ثبت نام تعداد 3750 نفر در سامانه کارا فرایند پرداخت تسهیلات توسط سیستم بانکی از شنبه آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: این تسهیلات توسط 15 بانک عامل پرداخت بوده و افراد و رسته فعالیت های آسیب دیده از کرونا پس از ثبت نام در سامانه کارا به دستگاه اجرایی مربوطه مراجعه کنند.

رحیمی گفت: در مرحله اول تعداد 20 هزار 700 فرد و رسته فعالیت آسیب دیده از کرونا شناسایی شده که آماده پرداخت تسهیلات توسط سیستم بانکی هستیم.

وی افزود: سهم استان اردبیل از محل این تسهیلات مبلغ 535 میلیارد تومان است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید