اخبار

جذب ۱۰۰ درصدی تسهیلات اشتغال‌زا در اردبیل

پرداخت کامل تسهیلات اشتغالزا در اردبیل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل از پرداخت ۱۰۰ درصدی تسهیلات مشاغل خانگی و عملکرد استان در جذب تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در مصاحبه خبری با بیان اینکه ساله ۹ هزار شکایت کارگری در مراجع حل اختلاف استان بررسی و یا تجدید بررسی می‌شود گفت: مدت زمان رسیدگی به شکایت کارگری در سه سال اخیر با کاهش چشمگیر به ۱۳ روز رسیده است.

دبیر کارگروه اشتغال استان اردبیل اضافه کرد: برقراری مقرری بیمه بیکاری به تعداد ۲ هزار نفر و تایید بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان آور ۲ هزار و ۲۲۵ نفر از دیگر عملکرد یکساله حوزه روابط کار است.

وی با اشاره به صادرات ۵۳ میلیون دلاری شرکت‌های تعاونی تولیدی و مرزنشینان در سال گذشته گفت: افزایش میزان صادرات و بازگرداندن شرکت‌های تعاونی غیرفعال و راکد به چرخه اقتصاد و تولید از  عملکرد این اداره کل در سال‌های اخیر است.

رحیمی با اشاره به پرداخت کامل تسهیلات مشاغل خانگی و عملکرد موفق در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر تاکید کرد: جذب به موقع و ۱۰۰ درصدی منابع و تسهیلات اشتغال‌زا در استان رویکرد اصلی ما در حمایت از اشتغال و صیانت از نیروی کار است.

وی با بیان اختصاص سهم ۵۳۵ میلیارد تومانی استان در حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا خاطر نشان کرد: ثبت نام کارفرمایان در سامانه کارا جهت تقاضای تسهیلات در حال انجام است و تا پایان خرداد ادامه خواهد داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل ادامه داد: میزبانی سه مسابقه ملی ورزش کارگری، کسب ۴۱ مدال ملی و دو مدال جهانی توسط کارگران ورزشکار، اعزام ۴۱ تیم به مسابقات ورزشی ملی و دو نفر به مسابقات جهانی کارگران در کشور اسپانیا و افتتاح سه زمین چمن مصنوعی عملکرد یکساله این اداره کل در حوزه ورزش کارگری است.

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید