اخبار

تسریع در پرداخت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا

تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغالزا
استاندار اردبیل در کارگروه تخصصی اشتغال بر تسریع در پرداخت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، اکبر بهنام‌جو عصر امروز در جلسه کارگروه تخصصی ویژه اشتغال استان اردبیل اظهار کرد: به بنگاه‌های اقتصادی و اشخاصی که از شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل متحمل ضرر و زیان شدند، ۵۳۵ میلیارد تومان اعتبار اولیه تخصیص و ابلاغ شده است. 

وی افزود: از روز شنبه هفته آینده، ۱۵ بانک عامل در استان اردبیل مبلغ ۵۳۵ میلیارد تومان اختصاص یافته را به مدت یک هفته آینده با اعطاء به زیان‌دیدگان اقتصادی تعیین و تکلیف خواهند کرد.

جهش تولید در استان به معنای واقعی در جریان است

استاندار اردبیل تصریح کرد: پس از نامگذاری سال جدید به نام جهش تولید توسط مقام معظم رهبری، بلافاصله به کلیه دستگاه‌های استان به خصوص سازمان صمت و اداره کل گردشگری دستورات لازم ابلاغ شد که کلیه برنامه‌ریزی‌های برای سال جدید در قالب جهش تولید تدوین و تنظیم شود.

بهنام‌جو ادامه داد: استان اردبیل به عنوان اولین استان در کشور برنامه‌ریزی مدون بر مبنای جهش تولید را تدوین کرد و در حال حاضر با توجه به اقدامات انجام شده، شعار جهش تولید به معنای واقعی در حال تحقق است و به‌صورت مستمر فعالیت کلیه دستگاه‌های استان در این راستا رصد و پیگیری می‌شود.

۳۵۰ هکتار به وسعت گلخانه‌های‌ استان اردبیل افزوده می‌شود

وی بیان کرد: در سال جهش تولید در استان اردبیل بزرگترین گلخانه کشور تأسیس خواهد شد و وسعت گلخانه‌های‌ استان که سال گذشته از ۱۲ هکتار به ۵۰ هکتار افزایش رسیده بود، امسال با یک جهش چشمگیر و نجومی ۳۵۰ هکتار دیگر نیز به این وسعت اضافه خواهد شد.

استاندار اردبیل اظهار کرد: با افزایش ۷ برابری وسعت گلخانه‌های استان، اشتغال‌زایی چشمگیری ایجاد شده و صادرات محصولات به خارج از کشور نیز صورت خواهد گرفت.

بهنام‌جو افزود: در حوزه کشاورزی سال گذشته ۳ هزار و ۴۰۰ هکتار آبیاری نوین انجام شده که برای امسال آبیاری ۱۲ هزار هکتار برنامه‌ریزی شده است که منجر به افزایش تولید، بهره‌وری و کاهش مصرف آب خواهد شد.

پیست‌های اسکی استان افزایش می‌یابد

وی گفت: سال‌های گذشته در استان اردبیل یک پیست اسکی وجود داشت و در حال حاضر با همکاری ادارات کل میراث فرهنگی و گردشگری و ورزش و جوانان استان، امسال سه پیست اسکی اوجور سرعین، اندبیل خلخال و شابیل مشگین‌شهر در دست ساخت است که ۲ پیست قطعا امسال افتتاح خواهد شد.

استاندار اردبیل بیان کرد: امسال توجه ویژه‌ای به حوزه دریاچه‌های استان صورت خواهد گرفت و فاز اول یکی از دریاچه‌ها به اتمام رسیده و در حال تکمیل بوده و طراحی دریاچه مغان در حال انجام است و پس از اتمام، این دو پروژه در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت تا مردم استان و گردشگران از این دو دریاچه زیبا استفاده کنند.

بهنام‌جو تصریح کرد: امسال در استان اردبیل دو آبگرم بزرگ تأسیس خواهد شد و اقدامات اولیه هتل ۵ ستاره شهر اردبیل به اتمام رسیده و مجوزهای نهایی در حال اخذ است و همچنین امسال ساخت چند هتل ۵ ستاره، هتل ۴ ستاره در خلخال و هتل گرمی آغاز خواهد شد و ساخت هتل نیر در حال اجرا است.

اولین پتروشیمی استان اردبیل امسال افتتاح می‌شود

وی افزود: در حوزه تولیدات صنعتی اقدامات بسیار مهمی صورت گرفته که امسال اولین پتروشیمی استان مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و استان اردبیل در سال جاری در بخش تولید صنایع چوبی MDF جایگاه دوم کشور را در اختیار خواهد داشت.

استاندار اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل در حوزه تولید لاستیک فعالیت بسیار مناسبی داشته است و امسال جایگاه بسیار ویژه‌ای را در سطح کشور کسب خواهد کرد و ۲۵ درصد نیاز کشور در لاستیک سایز بزرگ را استان تأمین خواهد کرد.

وی گفت: سال گذشته خط تولید بخش بدنه خودرو در مشگین‌شهر آماده شد و امسال با تجهیز قطعات در مجموعه، خط تولید خودرو ایجاد شده و یک تحول اساسی در این حوزه در استان اردبیل رخ خواهد داد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید