اخبار

۵۳۵ میلیارد تومان سهم اردبیل در حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

پرداخت تسهیلات حمایتی برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: سهم استان اردبیل در حمایت تسهیلاتی از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا ۵۳۵ میلیارد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل با موضوع تبیین آیین‌نامه پرداخت تسهیلات به واحدها و اصناف آسیب‌دیده از کرونا و جهش تولید با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و بانک های عامل برگزار شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در این جلسه با اشاره به اینکه اطلاعات نزدیک به 21 هزار واحد اقتصادی که جهت دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت نام کرده اند پس از پالایش تایید شده و پرداخت تسهیلات از امروز آغاز خواهد شد.

وی افزود: سهم استان اردبیل از محل این منابع ۵۳۵ میلیارد تومان استکه بر اساس اولویت به رسته فعالیت ها و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پرداخت می شود.

قاسم رحیمی عنوان کرد: اطلاعات افراد، اصناف و واحدهای متقاضی بر اساس رسته پس از تایید دستگاه اجرایی توسط ۱۵ بانک عامل که در سامانه انتخاب شده است پرداخت می‌شود.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل ادامه داد: پرداخت تسهیلات در ۱۴ رسته فعالیت و بیش از ۲۰۰ حرفه خواهد بود که به واسطه شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند.

وی تصریح کرد: تسهیلات برای بنگاه‌های اقتصادی متقاضی برای هر نیروی کار ۱۶ یا ۱۲ میلیون و برای مشاغل خویش فرمایی ۶ میلیون تومان است.

رحیمی یادآور شد: سامانه کارا جهت ثبت‌نام متقاضیان تسهیلات حمایتی تا پایان خرداد باز خواهد بود.

 

پرداخت تسهیلات حمایت از کسب و کارها تا پایان خرداد

استاندار اردبیل در ادامه این جلسه گفت: تسهیلات حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا باید سریعا توسط دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها پرداخت شود.

وی افزود: کمیته مشترک جهت تسهیل در امور بین معاونت اقتصادی استانداری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اتاق بازرگانی و دستگاه‌های اجرایی بر حسب موضوع تشکیل حواهد شد.

اکبر بهنام جو با تاکید بر اینکه روند پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی به صورت روزانه بررسی خواهد شد: پرداخت تسهیلات حمایت از کسب و کارها تا آخر خرداد باید پایان یابد.

وی با تاکید بر انجام فرایندهای اداری پرداخت تسهیلات در کمترین زمان گفت: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها با راه اندازی باجه های ویژه باید به صورت اختصاصی پاسخگوی متقاضیان تسهیلاتی باشند

استاندار اردبیل با بیان اینکه احیا واحدهای راکد در سال جاری ادامه خواهد داشت، گفت: بهره‌برداری از طرح‌های حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری در سال ۹۹ انجام خواهد شد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید