اخبار

اردبیل جزو شهرستان‌های پیشران در تحقق اشتغال

تحقق برنامه اشتغالی شهرستان اردبیل
امامی یگانه فرماندار اردبیل در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال، اردبیل را جزو شهرستان‌های پیشران در تحقق اشتغال بر شمرد​.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان اردبیل؛ مسعود امامی یگانه فرماندار اردبیل در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال، اردبیل را جزو شهرستان‌های پیشران در تحقق اشتغال بر شمرد و تصریح کرد: تحقق ۹۸ درصدی تعهد اشتغال در این شهرستان نوید آینده ای روشن در رفع بخش اعظمی از دغدغه های موجود است.

وی افزود: در سال ۹۸ در اشتغال فراگیر ۱۰۷۴ طرح تصویب شده که با اعتبار ۳۴۵ میلیارد تومان، اشتغالزایی ۵۱۲۵ نفر را در پی داشته است، همچنین در اشتغال روستایی ۴۱۲ طرح تصویب شده که با اعتبار ۱۴۲میلیارد تومان، اشتغالزایی ۱۵۵۳ نفر را موجب شده است.

وی ضمن تاکید بر هم افزایی‌ها در راستای گسترش اشتغال‌های پر بازده و پایدار خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده سال ۹۹ سال پر رونقی در جهت افزایش تولید و اشتغال خواهد بود.

امامی یگانه با اشاره به اینکه تحقق شعار جهش تولید سرلوحه عملکرد مسئولان و دستگاه‌های اجرایی شهرستان اردبیل می‌باشد اظهار داشت: اشتغال روستائیان و عشایر به عنوان مولد‌های تولید و عوامل پویایی اقتصاد، به صورت جدی پیگیری شده و مقرر گردیده موانع موجود در این راستا تسهیل گردد.‌

فرماندار اردبیل گفت: تمامی دستگاه های اجرایی باید تدابیر لازم را جهت تسهیل در مسیر تولید اتخاذ کنند تا بتوانیم از ظرفیت های جدید جهت سرمایه گذاری و اشتغال بهره‌مند شویم. 

وی با بیان اینکه رفع برخی دغدغه های اجتماعی نیز منوط به حل مسائل اشتغال می باشد تصریح کرد: بیکاری و آسیب های حاصل از آن، موجب ایجاد نگرانی های فرهنگی و اجتماعی نیز می شود که در این راستا لازم است با عزم و همت بیشتری قدم برداشته شود. 

وی در پایان تاکید کرد: دستگاه های متولی جلسات اشتغال را به صورت مرتب برگزار کنند و به صورت فصلی گزارشی از وضعیت طرح های مصوب و اشتغال های ایجاد شده را به فرمانداری ارائه دهند.۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید