اخبار

پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا

پرداخت تسهیلات کرونا به بنگاه هاب اقتصادی
آن دسته از بنگاه های اقتصادی که به دستور دولت تعطیل و یا به جهت ماهیت خدمات و حفظ سلامتی نیروی کار، فعالیت خود را متوقف نموده اند تسهیلات دریافت می کنند.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی  در تشریح شیوه نامه ارائه تسهیلات ویژه کرونا گفت: مشمولین دریافت تسهیلات حمایتی به دو گروه تقسیم بندی می شوند، دسته اول شامل بنگاه های اقتصادی می شود که به دستور دولت تعطیل شده اند و دسته دوم واحدهایی هستند که به جهت ماهیت خدماتشان و حفظ سلامتی نیروی کارشان، فعالیت خود را متوقف نموده اند.

وی با اشاره به گروه های هدف تسهیلات، افزود: این تسهیلات شامل 14 رسته شغلی که بیشترین آسیب را از شیوع کرونا متحمل شده و دارای لیست بیمه درقالب کارفرمایی و خویش فرمایی هستند، می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با اشاره به روند ثبت نام این تسهیلات گفت: متقاضیان باید به سامانه کارا به نشانی الکترونیکی kara.mcls.gov.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی تاکید کرد: باتوجه به شرایط مندرج در سامانه کارا در بخش تسهیلات کرونا، مبنای اعطای تسهیلات شاغل بودن نیروی کار و تعدیل نشدن فرد و داشتن بیمه پردازی تا قبل از شیوع کرونا و عدم بهره مندی از بیمه بیکاری است.

رحیمی با اشاره به دریافتی واحدهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: رسته فعالیت ها و کسب و کارهای آسیب دیده تعطیل شده با دستور دولت به ازای هر  فرد بیمه شده مبلغ 160 میلیون ریال و کسب و کارهایی که به جهت ماهیت خدمات و حفظ سلامتی نیروهایشان فعالیت خود را متوقف کرده بودند، به ازاء هر بیمه شده مبلغ 120 میلیون ریال با نرخ سود 12 درصد با بازپرداخت 2 ساله تسهیلات دریافت خواهند کرد.

۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید