اخبار

14 هزار نفر در اردبیل تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستائیان قرار می‌گیرند

افزایش افراد تحت پوشش بیمه اجتماعی روستائیان اردبیل
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان استان اردبیل: در حال حاضر 54 هزار و 400 نفر در استان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان قرار دارند که تا پایان سال تیم رقم نزدیک به 70 هزار نفر می شود.
به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر،  مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اردبیل با حضور در دفتر خبرگزاری ایرنا به تشریح و تبیین اهداف و ماموریت‌های صندوق و برنامه‌های پیش رو پرداخت.

رضا عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگاران خبرگزاری ایرنا با بیان اینکه تا پایان سالجاری 14 هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستائیان قرار می‌گیرند؛ افزود: استاندار اردبیل با ابلاغ سهمیه تکلیفی 14 هزار نفری به فرمانداران استان، توسعه بیمه اجتماعی را در استان به عنوان یکی از برنامه‌های راهبردی و توسعه‌ای استان اعلام و بر تحقق آن در جامعه هدف تاکید کرده است.

وی با اشاره به اینکه تحقق این هدف بزرگ مستلزم مشارکت مردم و همکاری بیش از پیش فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با خدامات روستایی می‌باشد، ادامه داد: صندوق استان با تبعیت از سیاست‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای ستاد صندوق، پوشش حداکثری و افزایش ضریب نفوذ بیمه در جامعه هدف را به عنوان برنامه راهبردی و توسعه‌ای با تلاش مضاعف پیگیری می‌نماید و روند اجرای طرح توسعه بیمه اجتماعی به صورت روزانه توسط صندوق پیگیری و رصد می‌شود.

 عبداللهی با اشاره به نقش موثر رسانه‌ها در توسعه استان گفت: صندوق بیمه اجتماعی روستائیان استان و رسانه‌ها تعامل بسیار خوبی با یکدیگر دارند و انتظار می‌رود تلاشگران عرصه رسانه و ارتباطات در راستای اطلاع‌رسانی و ترویج فرهنگ بیمه با هدف توسعه بیمه اجتماعی بیش از پیش یاریگر صندوق باشند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان استان اردبیل با اشاره به اینکه توسعه بیمه اجتماعی از برنامه‌های راهبردی دولت تدبیر و امید می‌باشد؛ افزود: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به توسعه بیمه اجتماعی دارد و دو برابر حق  بیمه را دولت به عنوان کارفرما در جامعه هدف صندوق پرداخت می‌نماید.

عبداللهی با اشاره به اینکه در بدو تاسیس صندوق جامعه هدف محدود به روستاها و مناطق عشایری بود؛ ادامه داد: با توجه ویژه دولت تدبیر و امید در سالهای اخیر جامعه هدف صندوق گسترش یافته است به طوریکه امروز شاهد تحت پوشش قرار گرفتن شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت، کشاورزان ساکن و غیرساکن، زنبورداران و قالی‌بافان نیز در صندوق می‌باشیم.

عضو شورای برنامه‌ریزی  و توسعه استان اردبیل در پایان گفت: در حال حاضر 54 هزار و 400 نفر در استان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان قرار دارند که از این تعداد 2 هزار و 800 نفر مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و بازماندگان از صندوق دریافت می‌نمایند.
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید