اخبار

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

همراه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از لوایح اشتغال‌زا در مجلس خواهیم بود

همراه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از لوایح اشتغال‌زا در مجلس خواهیم بود
نماینده اردبیل در مجلس در دیدار با محمد شریعتمداری گفت: همراه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از لوایح و ارایه طرح های اشتغال‌زا در مجلس خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ نماینده مردم شهرستان های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با محمد شریعتمداری جهت بررسی نیازهای حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل دیدار و گفتگو کردند.

سید کاظم موسوی در این نشست با اشاره به انجام نیازسنجی‌های مشترک با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با توجه به اینکه طرح‌های اشتغال روستایی نیمه استان با مشکلات افزایش نرخ هزینه‌های ساخت و خرید تجهیزات روبه رو هستند ضروری است با تسریع در روند پرداخت تسهیلات متمم و افزایش سهم استان، به دلیل روند جذب مطلوب اعتبارات این حوزه در مراحل گذشته توجه ویژه شود.

وی با بیان جذب 100 درصدی تسهیلات مشاغل خانگی توسط تو بانک توسعه تعاون و رفاه کارگرن در استان اردبیل، افزایش سهم استان از محل تسهیلات مشاغل خانگی برای سال جاری را یکی از اولویت‌های دیگر استان در حوزه مشاغل خرد برشمرد.

موسوی عنوان کرد: با توجه به لزوم ساماندهی دانش‌آموختگان دانشگاهی، استان نیازمند اختصاص اعتبارات ویژه جهت اجرای طرح یارانه دستمزد و پرداخت بیمه سهم کارفرما در صورت جذب شاغلین بیمه اولی توسط بنگاه‌های اقتصادی است.

وی با اشاره به عنوان شعار انتخابی سال از سوی مقام معظم رهبری تاکید کرد: همراه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حمایت از لوایح اشتغال‌زا در مجلس شورای اسلامی خواهیم بود.

نماینده اردبیل تخصیص سهیمه مازاد بیمه کارگران ساختمانی را یکی از مطالبات این استان جهت حمایت از قشر کارگر برشمرد.

در حاشیه این نشست و طی گفتگو تلفنی مشترک وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رحیمی، مدیرکل اردبیل دیگر نیازهای استان اردبیل تشریح شد.

محمد شریعتمداری با اشاره با عملکرد موفق استان اردبیل در اجرای برنامه‌های اشتغال فراگیر و روستایی قول مساعد در راستای رفع نیازهای استان را داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حمایت از بنگاه های اقتصادی متاثر از کرونا از اولویت های این وزارتخانه جهت صیانت از نیروی کار و حفظ تولید است.

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید