اخبار

جذب کامل تسهیلات مشاغل خانگی در اردبیل

جذب کامل تسهیلات اشتغال زا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: در سال گذشته سهم استان از محل اعتبارات مشاغل خانگی توسط دو بانک توسعه تعاون و رفاه کارگران به صورت کامل جذب شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در اولینجلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل با تاکید بر اینکه جذب به موقع تسهیلات اشتغال زا لازم است با تمام توان توسط دستگاه های اجرایی انجام شود گفت: در سال گذشته سهم استان از محل اعتبارات مشاغل خانگی توسط دو بانک توسعه تعاون و رفاه کارگران به مبلغ ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به تعداد ۵۱۱ طرح خرد پرداخت شد.
 
وی با بیان اینکه همراهی دستگاه های اجرایی و بانک ها برای جذب به موقع تسهیلات لازمه یکدیگر است، عنوان کرد: با توجه به شناور بودن تسهیلات اشتغال زا استان اردبیل علاوه بر جذب به موقع تسهیلات باید جذب سایر منابع جذب نشده را نیز هدف گذاری کند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اظهار کرد: تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه یکی از ظرفیت‌های مهم جهت حمایت از بنگاه‌های اقتصادی بوده که جدیت دستگاه‌ها و بانک‌ها را برای جذب این منابع را نیازمند هستیم.
 
وی افزایش جهشی قیمت در کلیه مراحل اجرای طرح های اشتغال روستایی از جمله ماشین آلات، ساختمان سازی، تجهیزات و مواد اولیه و در عدم اجرا و تحقق طرح‌ها مطابق با برنامه زمانبندی شده را از مشکلات مهم در اجرای این طرح‌ها دانست.
 
رحیمی با بیان احصاء مشکلات کلیه طرح های در حال اجراء و بهره برداری شده  افزود: کمیته نظارت در راستای تکمیل فرایند و به نتیجه رسیدن آنها با پایداری طرح‌ها و اشتغال ایجادی به صورت مستمر پایش خواهد کرد.
 
دبیر کارگروه اشتغال اردبیل حضور چهره به چهره متقاضیان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در جلسات کمیته های فنی اشتغال روستایی و اعلام نظرات کارشناسی در خصوص درخواست و مدارک و مستندات متقاضیان تسهیلات جهت جلوگیری از هدر رفت و جذب به موقع منابع را مهم عنوان کرد.
 
وی افزود: به تعداد هزار و ۶۰۰ طرح اشتغال روستایی با مجموع سهم نهادهای حمایتی مبلغ ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید