اخبار

دو اصل مهم برای گشایش اشتغال در اردبیل هدفگذاری شد

اشتغال در اردبیل هدف گذاری شد
استاندار اردبیل گفت: احیا واحدهای راکد و جذب تسهیلات به عنوان دو اصل مهم استان برای گشایش اشتغال در سال جاری هدفگذاری شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ استاندار اردبیل در اولین جلسه گارگروه تخصصی اشتغال با بیان اینکه اشتغالزایی نقطه مترادف جهش تولید است  بر تلاش دستگاه ها و بانک های مرتبط با جهش تولید برای افزایش اشتغالزایی در استان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه رفع موانع تولید و فعال سازی واحدهای راکد گام مهمی در راستای اشتغالزایی است، بر تلاش برای تامین سرمایه در گردش واحدهای در آستانه فعالیت و واحدهای راکد نیازمند سرمایه در گردش توسط دستگاه های مرتبط و بانک ها تاکید کرد.

استاندار اردبیل گفت: دعوت از سرمایه گذاران برای بررسی مشکلات، کاهش بروکراسی های اداری و بانکی و رصد پیشرفت فیزیکی طرح های اشتغالزا از جمله مهم ترین موضوعاتی است که در جلسات اشتغال باید پیگیری شود.

بهنام جو گفت: با آغاز فعالیت واحدهای راکد و در حال اجرای تولیدی و صنعتی میزان اشتغال در استان افزایش یافته و روند اشتغالزایی و به تبع میزان درآمد مردم افزایش می یابد.

وی به طرح های کشاورزی، گردشگری و صنعتی در حال اجرا در استان اشاره کرد و گفت: با تکمیل این طرح ها در آینده نزدیک میزان درآمد ناخالص استان افزایش یافته و نتیجه این طرح ها به صورت ملموس برای مردم استان عیان می شود.

رئیس شورای اشتغال استان به اجرای طرح های گردشگری از جمله پل معلق شیشه ای هیر اشاره کرد و اجرای چنین طرح هایی را در افزایش ثروت و رونق اقتصادی منطقه در بخش های دیگر نیز موثر دانست.

وی ادامه داد : در شهر هیر با اجرای این پل قیمت زمین های منطقه افزایش یافته و در کوتاه مدت فعالیت های اقتصادی مرتبط نیز در اطراف این پل رونق می گیرد.

بهنام جو با تاکید بر رصد میزان اشتغال های محقق شده در طرح های اشتغالزای استان افزود: طرح هایی چون گلخانه، شیرآلات، پتروشیمی اردبیل و چندین طرح و واحد تولیدی در استان وجود دارد که لازم است روند تکمیل این فازها به صورت مرتب رصد و نتیجه در کارگروه اشتغال اعلام شود.

استاندار اردبیل در ادامه به روند جذب تسهیلات تبصره 18 توسط دستگاه های مرتبط اشاره کرد و خواستار تلاش برای جذب تسهیلات شناور از مرکز برای بانک های عامل جهت پرداخت به واحدهای تولیدی شد.

وی  تصریح کرد: در سالجاری که به نام جهش تولید نامگذاری شده، تلاش دستگاه ها و بانک های عامل باید بیشتر شده و در راستای تامین سرمایه مورد نیاز واحدهای اشتغالزا اقدام شود.

در این جلسه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل نیز با اشاره به جذب صد در صدی تسهیلات مشاغل خانگی در سال گذشته گفت: سهمیه استان برای مشاغل خانگی پنج میلیارد و 800 هزار تومان بوده که به صورت کامل جذب شده است.

قاسم رحیمی افزود: بانک های عامل رفاه و توسعه تعاون متولی توزیع این اعتبارات بودند که برای 511 طرح به صورت صد در صدی پرداخت شده است.

۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید