اخبار

برخود قضایی با تخلفات تعاونی های مسکن ادارات و زمین خواری

برخود قضایی با تخلفات تعاونی های مسکن ادارات و زمین خواری
دادستان اردبیل گفت: واگذاری برگ قرارداد زمین مسکونی و خرید فروش آن قبل از تغییر کاربری جرم بوده و با تخلفات تعاونی های مسکن ادارات در این حوزه برخورد قضایی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ دادستان اردبیل در جلسه حفظ اراضی استان گفت: واگذاری برگ قرارداد زمین مسکونی و خرید فروش آن قبل از تغییر کاربری جرم بوده و با متخلفین برخورد قانونی می‌شود و نتیجه اقدامات بعد از جمع‌بندی به کارگروه رصد تحرکات شرکت های تعاونی مسکن ارسال می شود.

 وی افزود: اداره کل تعاون و کار ورفاه اجتماعی اردبیل با انجام نظارت مستمر به فعالیت تعاونی های مسکن لازم است لیست شرکت های فعال در سطح استان را به تفکیک شهرستان و عنوان دولتی اعم از دولتی و نیمه دولتی به دادستانی ارسال نمایند و تخلافت تعاونی های مسکن را به کارگروه گزارش دهد.

دادستان عمومی وانقلاب اردبیل ازملزم بودن کارگاه توجیهی برای هیئت مدیره های تعاونی مسکن خبر داد و افزود: به منظور جلوگیری از رقابت های ناسالم در امر تملک زمین و تکرار عضویت افراد در تعاونی‌های مسکن با عناوین مختلف ازصدور مجوز تاسیس و تشکیل تعاونی‌های متعدد مسکن توسط دستگاه‌های مربوطه جلوگیری شود. 

طباطبایی با تاکید بر اجتناب از واگذاری زمین کشاورزی باعقد توافق به شرکت‌های تعاونی مسکن تاکید کرد: لازم است سازمان جهاد کشاورزی به زارعین و شورا اهالی روستاهای مجاور حریم شهر و مجاورت کمربندی سوم از طریق انتشار آگهی هشدار و جلسات توجیهی اطلاع رسانی لازم را انجام دهد.

وی بر خودداری تعاونی‌های مسکن از هرگونه توافق در اراضی درجه یک و درجه دو کشاورزی تاکید کرد و افزود: تذکرات لازم از طریق جهاد کشاورزی و اداره تعاون به تعاونی‌های مسکن ابلاغ شود.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل تصریح کرد: ضروری است نقشه‌های مربوط به شهرک‌های صوری که هنوز اراضی آن تغییر کاربری نیافته و مجوز قانونی نگرفته اند برای جلوگیری از وقوع جرائم کلاهبرداری ازطریق سازمان صمت و اتاق اصناف از دفاتر املاک جمع آوری شود.

۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۵۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید