اخبار

ابطال پروانه اشتغال ۱۷ تبعه خارجی در اردبیل

صدور پروانه اشتغال اتباع خارجی در اردبیل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: به منظور صیانت از نیروی کار داخلی پروانه اشتغال ۱۷ تبعه خارجی طی سال گذشته در استان باطل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ "قاسم رحیمی" با اعلام این خبر گفت: بررسی و موافقت درخواست صدور یا تمدید روادید با حق کار مشخص و پروانه کار برای اتباع خارجی بر حسب قوانین و مقررات و فقط در جهت انتقال دانشی فنی و با هدف جایگزینی نیروی کار داخلی انجام می شود.

وی افزود: در سال گذشته با تشکیل ۷ جلسه هیات فنی اشتغال اتباع خارجی جهت بکارگیری اتباع خارجی توسط کارفرمایان یا تمدید پروانه کار آنها، نهایتا با صدور ۲۱پروانه به کارگیری اتباع خارجی موافقت شد. 

رحیمی ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را متولی و تنها مرجع رسمی برای صدور مجوز و پروانه اشتغال به اتباع خارجی دانست و گفت: با اتمام مهلت مجوز صادر شده، پروانه اشتغال ۱۷ تبعه خارجی طی سال گذشته در استان باطل شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: در راستای نظارت بر بکارگیری اتباع خارجی و جلوگیری از اشتغال غیرمجاز آنها، بازرسی 526 مورد بازرسی مشترک از کارگاه ها به همراه نمایندگان فرمانداری، نیروی انتظامی و نماینده اداره اطلاعات استان به عمل آمده است.

وی با بیان اینکه نیروی کار خارجی برای اشتغال حتما باید مجوز رسمی داشته باشند، افزود: در راستای سیاست‌های دولت در زمینه صیانت از نیروی کار داخلی و ساماندهی اتباع بیگانه کارفرمایان و پیمانکاران ملزم به استفاده از نیروی کار داخلی هستند.

رحیمی: در سال گذشته جمعا ۲۷ تبعه خارجی در کارگاه ها و واحدهای تولیدی استان فعالیت داشتند که 16 نفر آنها از اتباع چینی، ۶ آذربایجانی، ۴ نفر از کشور ترکیه و یک نفر تبعه افغانی دارای همسر ایرانی بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل تصریح کرد: پروانه کار ۶ تبعه خارجی طی سال گذشته در استان تمدید شد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید