اخبار

آغاز ثبت نام کارفرمایان برای دریافت تسهیلات ۱۳ کسب و کار زیان دیده از کرونا

تسهیلات کسب کارهای آسیب دیده از کرونا
ثبت نام کارفرمایان برای دریافت تسهیلات ۱۳ کسب و کار اعلامی زیان دیده از کرونا از فردا شروع حواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ علاالدین ازوجی، با اعلام شروع فرایند ثبت نام کارفرمایان برای دریافت تسهیلات ۱۳ کسب و کار اعلامی زیان دیده از کرونا گفت: ارسال پیامک‌ها از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بیش از یک میلیون واحد اقتصادی به شدت آسیب دیده از پنج شنبه گذشته آغاز شده و طی امروز یا فردا به پایان می‌رسد.

وی افزود: بعد از دریافت پیامک مبنی بر اینکه کارفرما می‌تواند در صورت تمایل ثبت نام کند، کارفرمایان از چهارشنبه این هفته به تدریج می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا اقدام به ثبت نام کنند.

 مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: روند کار به این صورت است که بر اساس کد ملی که کارفرما وارد سیستم می‌کند فرایند ثبت نام آغاز می‌شود. سپس مشخصات اولیه کارفرما بر اساس اطلاعات تأمین اجتماعی ارائه می‌شود.

 

 

وی عنوان کرد: هر کارفرمایی که ثبت نام کند و بتواند داده‌های لیست تأمین اجتماعی در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار دهد، کار تأمین تسهیلاتش سریع‌تر انجام خواهد شد.
ازوجی افزود: یک مرکز تماس پاسخگویی به سوالات مخاطبین دایر شده که اگر اعتراضی از سوی کارفرما یا خویش فرما مبنی بر عدم دریافت پیامک صورت گیرد، به صورت شبانه روزی بتواند پاسخ سوالات خود را از این مرکز تماس بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: نزدیک به ۳ میلیون شاغل بیمه شده در این یک میلیون واحد اقتصادی آسیب دیده مشغول به کار بوده‌اند که در صورت تأیید، اطلاعات به بانکی که خود متقاضی در سامانه ثبت کرده است، ارسال می‌شود.
وی افزود: یکی از مبناهای اصلی برای ارائه تسهیلات کرونا، نیروی کار شاغل بیمه شده در این بنگاه‌ها است. به ازای هر یک نفر شاغل بیمه شده که در بنگاه فعال باشد ۱۲ میلیون تومان وام پرداخت خواهد شد. واحدهایی که به اجبار تعطیل شده باشند این رقم ۱۶ میلیون تومان خواهد بود.
ازوجی گفت: بنگاه حتماً باید فعال باشد، نیروی کار را حفظ کرد و شاغل بیمه شده داشته باشد، بنابراین اگر یک بنگاه نیروی کار خود را تعدیل کرده باشد و نیروی کار جهت دریافت بیمه بیکاری به صندوق بیمه بیکاری مراجعه کرده باشد، مشمول این طرح نخواهد بود.
وی بیان کرد: برای بنگاه‌های با نیروی شاغل کمتر از ۵۰ نفر، ۷۰ درصد حمایت در قالب پرداخت دستمزد خواهد بود و ۳۰ درصد به عنوان سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است. برای بنگاه‌های بزرگ‌تر نیز ۵۰ درصد به عنوان دستمزد و ۵۰ درصد به عنوان سرمایه در گردش منظور شده است.

 

 

 مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:تا دو ماه آینده پرداخت‌ این تسهیلات به طور کامل انجام خواهد شد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید