اخبار

۱۷۲ واحد راکد در سال ۹۹ احیا می شوند

۱۷۲ واحد راکد در سال ۹۹ احیا می شوند
استاندار اردبیل گفت: ۱۷۲ واحد اقتصادی تولیدی در حوزه صنعت و کشاورزی استان اردبیل طی سال ۹۹ احیاء و تعیین تکلیف می شوند.

به گزارش روابط عمومیی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ اکبر بهنام جو در جلسه بررسی و تعیین تکلیف واحدهای تملیکی بانک ها و احیای واحدهای راکد اظهار داشت: از ۷۴۶ مورد دامپروری و تولیدی حوزه کشاورزی ۲۵۲ مورد راکد بوده که ۷۰ مورد در سال ۹۸ تعیین تکلیف شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۳ واحد کشاورزی قابل احیا شناسایی شده است افزود: در سال جاری احیا  ۷۰ واحد کشاورزی هدف گذاری شده استکه از این تعداد ۶ واحد راکد در یک ماه گذشته به چرخه تولید و فعالیت برگشته اند.

استاندار اردبیل همچنین با اشره به وجود ۱۹۹ واحد راکد در حوزه صنعت و معدن اظهار کرد: در سال ۹۸ از تعداد ۱۵۸ واحد قابل احیاء ۵۶ مورد به چرخه فعالیت برگشته اند و  ۱۰۲ واحد راکد صنعتی در سال  ۹۹  نیز با تغییر کاربری و واگذاری تعیین تکلیف می شوند.

وی با بیان اینکه واگذاری یکی از واحدهای راکد به بخش خصوصی در ماه اول سال ۹۹ از اقدامات شاخص این حوزه بود افزود: به گفته سرمایه گذار بعد از تعمیر و احیاء این واحد برای ۱۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

بهنام جو تصریح کرد: حوزه های صنعت و کشاورزی واحدهای راکد قابل احیاء را بر اساس میزان اشتغال و ارزش ریالی با برش شهرستانی احصا کرده اند و برای تعیین تکلیف این واحدها باید فرمانداران نیز پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه واحدهای تملیکی بانک ها در استان باید تعیین تکلیف شوند افزود: سیاست دولت در سال جهش تولید، تعیین تکلیف کلیه واحدهای تملیکی بانک های عامل است و طبق آخرین آمار ۴۴ واحد تملیکی در اختیار بانک های استان قرار دارد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: به منظور تسریع روند واگذاری و تعیین تکلیف واحدهای راکد باید جلسه مستقلی با مدیران بانک ها و صاحبان واحدها در محل استانداری برگزار شود.

بهنام جو با اشاره به اینکه واحدهای تملیکی باید از سوی دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری پیگیری شود اظهار کرد: این واحدها باید در اسرع وقت احصاء شده و واحدهای قابل احیا از طریق مزایده، واگذار و اقاله و همچنین واحدهای غیر قابل احیا مشخص شوند . 

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید