اخبار

کاهش 8 درصدی ثبت شکایت جامعه کارگری در سال گذشته

کاهش 8 درصدی ثبت شکایت جامعه کارگری در سال گذشته
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در سال گذشته 5 هزار و 900 شکایت کارگری به ثبت رسیده است که این میزان شکایت نسبت به سال 97 حدود 8 درصد کاهش یافته و در 20 مرجع حل اختلاف به این شکایت‌ها رسیدگی شده است.
قاسم رحیمی ۱۲ اردیبهشت به مناسبت فرارسیدن روز کارگر و در نشست جامعه کارگری با استاندار اردبیل اظهار کرد: کارگرانی که مشمول قانون کار و تامین اجتماعی هستند در بهره‌مندی از حق و حقوق خود به ویژه بهره‌مندی از بیمه بیکاری باید در سامانه «سابک» اطلاعات خود را ثبت کنند تا به درخواست آنها رسیدگی شود.
رحیمی با بیان اینکه وی میانگین رسیدگی به پرونده‌های شکایت کارگری را کمتر از 12 روز اعلام کرد و افزود: قبل از این مدت رسیدگی یک ماه بود که با سرعت مناسب رسیدگی به پرونده‌های شکایت کارگری در حال انجام است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در بحث مشاغل سخت و زیان‌آور سال گذشته 2 هزار و 300 مورد درخواست از جامعه کارگری را شاهد بودیم که با بررسی پرونده این کارگران برای یک هزار و 800 نفر کارگر واجد شرایط با هماهنگی تامین اجتماعی حکم بازنشستگی صادر شده است.
رحیمی به فعالیت‌های ورزشی کارگران و تلاش برای ایجاد یک فضای شاداب و باطراوت اشاره کرد و افزود: قطعا تقویت این روحیه در توسعه تولید و نشاط جامعه کارگری موثر بوده که در این راستا سالانه برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی اجرا شده است.
وی اظهار کرد: کارگران ما در 119 رویداد ملی و جهانی در قالب 32 تیم منتخب کارگری حضور یافتند که ماحصل این حضور کسب 41 مدال جهانی و ملی بوده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل به افزایش سرانه ورزشی استان اشاره و خاطرنشان کرد: 7 مجموعه ورزشی کارگری در استان فعالیت می‌کند و اخیرا سه زمین چمن فوتسال نیز در شهرهای بیله‌سوار، پارس‌آباد و اردبیل راه‌اندازی کردیم.
رحیمی تصریح کرد: 10 اداره کل در استان زیرمجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند که نمونه آن تامین اجتماعی استان است که با 6 مرکز ملکی و 100 واحد طرف قرارداد سال گذشته برای 3 میلیون و 200 هزار نفر مراجعه مردمی به صورت سرپایی و ویزیت ارائه خدمات می‌کند.
وی گفت: بیش از نیمی از جمعیت استان به تعداد 680 هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که 520 هزار نفر از آنها بیمه شده اصلی و تبعی و مابقی مستمری بگیر هستند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: 180 هزار نفر از این بیمه شدگان جامعه کارگری هستند که در سال گذشته در مراکز درمانی تامین اجتماعی برای دو هزار و 800 نفر از آنها خدمات رایگان ارائه شده است.
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید