اخبار

دغدغه دولت توجه به معیشت و امنیت شغلی کارگران است

دغدغه دولت توجه به معیشت و امنیت شغلی کارگران است
استاندار اردبیل در نشست با تشکلات کارگری به مناسبت هفته کارگر توجه به معیشت و امنیت شغلی کارگران را دغدغه اصلی دولت در شرایط کنونی اقتصادی کشور عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ استاندار اردبیل در نشست با کارگران نمونه و تشکلات کارگری استان اردبیل که ظهر امروز در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد گفت: کارگران و کارفرمایان دو با اقتصادی برای اوج گیری کشور هستند.

وی عنوان کرد: اگر امروز استان اردبیل در جایگاه های ملی توانسته خوش بدرخشد به واسطه نیروی کار فهیم و مسئولیت پذیر و کارفرمایان ارزش آفرین است و دولت نیز در کنار آنها نقش حمایتی خود را انجام خواهد داد.

اکبر بهنام جو افزود: با توجه به مشکلات موجود تمام تلاش خود را با پشتیوانه نیروی کار، در راستای کسب جایگاه مناسب در نظام اقتصادی کشور انجام خواهیم داد و در این مسیر هرگز دلسرد نخواهیم شد.

وی با عنوان اینکه دغدغه کارگران و تشکلات کارگری دغدغه دولت است گفت: تجربه نشان داده است منافع و سطح رفاهی جامع کارگری و نیروی کار ارتباط تنگاتنگ با افزایش بهره وری دارد و اکنون نمونه این کار را با انتخاب کارگران شرکت کشت صنعت مغان به عنوان گروه کاری نمونه ملی و شرکت کشت و صنعت مغان به عنوان واحد نمونه ملی شاهد هستیم.

استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: حذف شرکت های خدماتی واسط و انعقاد قرارداد مستقیم با کارگران، افزایش دستمزد نیروی کار و افزایش امنیت شغلی کارگران یکی از اهداف مهمی بود که امروز شاهد به بار نشستن این تلاش ها در این بنگاه اقتصادی بزرگ هستیم.

وی با اشاره به افزایش مشکلات اقتصادی اظهار کرد: کاهش تنش های کارگری در استان اردبیل در سال های اخیر نشان از همت کارآفرینان و مسئولین استانی برای پرداخت به موقع حقوق و مطالبات کارگری است.

بهنام جو عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در ارایه خدمات به جامعه کارگری، بررسی شکایت و تعامل مناسب با جامعه کارگری و کارفرمایی را مناسب دانست و گفت: استان اردبیل نمونه موفق ارتقا گفتمان بین کارگر و کارفرما با واسطه گری دولت و تشکلات کارگری است.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۱:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید