اخبار

حذف شرکت های خدماتی واسط در عقد قرارداد نیروی کار مطالبه اصلی تشکلات کارگری

حذف شرکت های خدماتی واسط در عقد قرارداد نیروی کار مطالبه اصلی تشکلات کارگری
رئیس شورای اسلامی کار استان اردبیل گفت: در راستای افزایش امنیت شغلی کارگران به عنوان مهمترین مطالبه جامعه کارگری لازم است شرکت های خدماتی واسط در عقد قرارداد نیروی کار حذف شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ رئیس شورای اسلامی کار در صبح امروز در نشست تشکلات کارگری با استاندار اردبیل گفت: جامعه کارگری با تقدیم تعداد هزار و 300 شهید وفاداری خود به میهن را ثابت کرده است.

علی هدایتی افزود: مشکلات معیشتی و فاصله بالای دستمزد کارگران با نرخ تورم و حداقل نرخ معیشتی در کشور دارای شکاف عمیقی است و این موضوع جامعه کار و تولید را با مشکلات گوناگونی مواجه ساخته است.

وی بیان کرد: امنیت شغلی کارگران مهمترین مطالبه جامعه کارگری است که ضرورت دارد ماهیت شغل های بالای قرار داد 3 ساله کارگران به عنوان قرارداد دایم تلقی شود.

رئیس شورای اسلامی کار در استان اردبیل بیان کرد:  تقبل هزینه های درمان، بهداشت و آموزش برعهده دولت است و لازم است با برداشتن این هزینه از روی دوش کارگران و کارفرمایان بر کاهش هزینه تولید و افزایش خدمات رفاهی کارگران اقدام شود.

هدایتی بر لزوم حذف شرکت های خدماتی واسط در عقد قرارداد نیروی کار تاکید کرد و گفت: کارگران ساختمانی روز مزد یکی از آسیب دیدگان اصلی در زمان بیماری کرونا هستند که بر اساس قانون نمی توانند از مقرری بیمه بیکاری بهرمند شوند.

 

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۸:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید