اخبار

ارائه مراقبت های اولیه بهداشتی به کارگران استان اردبیل با فعالیت 22 خانه بهداشت کارگری

ارائه مراقبت های اولیه بهداشتی به کارگران استان اردبیل با فعالیت 22 خانه بهداشت کارگری
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: تعداد 22 خانه بهداشت کاگری در واحدهای بالای 50 نفر استان جهت ارائه مراقبت های اولیه بهداشتی به کارگران در حال فعالیت هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی همزمان با فرارسیدن روز جهانی ایمنی و بهداشت کار با حضور در شرکت پاک آب سبلان از خادمان سلامت این واحد تولیدی تجلیل کرد.

وی با اشاره به نقش مهم خانه های بهداشت کارگری در صیانت از سلامت جامعه کارگری گفت: در شرایط حساس کنونی و شیوع ویروس کرونا جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بنگاه های اقتصادی با نیرو کار بالا نقش نقش مسئولین ایمنی و بهداشت کار بیش از پیش احساس می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل تصریح کرد: به منظور صیانت از نیروی کار، کلیه کارگاه صنعتی، تولیدی و معدنی مشمول قانون کار بالا 50 نفر نیروی کار جهت ارایه خدمات بهداشتی اولیه به کارگران، مکلف به ایجاد خانه های بهداشت کارگری می باشند.

وی گفت: خانه های بهداشت کارگری با هدف آموزش کارگران و کارفرمایان در زمینه مسائل بهداشت عمومی و بهداشت کار،  نظارت و کنترل موازین بهداشتی در محل بنگاه اقتصادی،  پیشگیری از بیماری های شایع و حوادث ناشی از کار ایجاد می شوند.

رحیمی افزودتعداد 22 خانه بهداشت کاگری در واحدهای بالای 50 نفر استان جهت ارائه مراقبت های اولیه بهداشتی به کارگران در حال فعالیت هستند.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید