اخبار

سیاست های جدید ابلاغی و بسته های حمایتی و تسهیلاتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشریح شد

سیاست های جدید ابلاغی و بسته های حمایتی و تسهیلاتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشریح شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل سیاست های جدید ابلاغی و بسته های حمایتی و تسهیلاتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشریح کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی صبح امروز در جلسه گفتگوی بخش خصوصی و دولت سیاست های جدید ابلاغی و بسته های حمایتی و تسهیلاتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را تشریح کرد. 

وی گفت انعقاد تفاهم نامه مشترک فی ما بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و علوم پزشکی مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در واحدهای تولیدی و انجام نظارت مشترک از این واحدها و انجام 700 بازرسی از بنگاه های اقتصادی جهت نظارت بر رعایت اقدامات پیشگیرانه در محیط کار و تولید از اقدامات این اداره کل جهت صیانت از نیروی کار است. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خاطرنشان کرد: در راستای پرداخت تسهیلات سرمایه درگردش تا سقف 500 میلیون تومان برای افزایش تولید شرکت های تعاونی تولید کننده اقلام بهداشتی 28 شرکت تعاونی تولید کننده اقلام بهداشتی در استان به وزارت جهت بهرمندی از تسهیلات به مبلغ نزدیک به 2 میلیارد تومان با عاملیت بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند.

وی یاداور شد: صدور ضمانت نامه اعتباری برای تعاونی های تولید کننده محصولات بهداشتی و مقابله کننده با ویروس کرونا جهت دریافت تسهیلات و اعطای تسهیلات بلاعوض به یکی از شرکت های تعاونی تولید کننده اقلام بهداشتی نیز از دیگر اقدامات در مواجهه با ویروس کرونا است.

رحیمی بیان اینکه پرداخت سبد غذایی به افراد فاقد شغل با درآمد ثابت  به مبلغ 200 تا 600 هزار تومان تا آخر خرداد ادامه خواهد داشت گفت: اعطا تسهیلات بانکی 1 میلیون تومانی حمایتی کرونا ویژه خانواده های یارانه بگیر از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای حمایت اقتصادی از خانوارها است.

وی تصریح کرد: ارایه تسهیلات جهت پرداخت حقوق و مطالبات دو ماهه کارگران واحدهای تولیدی همزمان با شیوع کرونا، اعطای تسهیلات بدون نوبت و میانگین حساب به تولیدکنندگان اقلام بهداشتی با عاملیت بانک رفاه کارگران و امهال و تقسط حق بیمه سهم کارفرمای رسته فعالیت های آسیب دیده از کرونا تا پایان سال از دیگر برنامه های این وزارت در مواجهه با بحران کرونا است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: برقراری بیمه بیکاری برای کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی رسته فعالیت های آسیب دیده از کرونا و پرداخت مرخصی استعلاجی و غرامت دستمزد ایام بیماری برای کارگران مبتلا به کرونا و تمدید دفترچه درمانی بیمه تامین اجتماعی فاقد اعتبار از بهمن تا پایان اردیبهشت از سایر اقدامات این وزارت است.

وی یادآور شد: لغو برگزاری کلیه مجامع تشکلات کارگری و کارفرمایی تا اطلاع ثانوی، تعلیق کلیه رسیدگی های مراجع حل اختلاف و تجدید نظر با قطع جرایم مربوط به تامین اجتماعی، لغو و تعلیق حضور غیاب کارگران مقرری بگیر بیمه بیکاری، راه اندازی سامانه خرید و ارسال محصولات مشاغل خانگی، تمدید خودکار مجوز مشاغل خانگی که اعتبار آنها تمام شده است تا اطلاع ثانوی و تمدید پروانه کار اتباع خارجی به مدت 2 ماه نیز تمهیدات ویژه برای جلوگیری شیوع این ویروس در بین جامعه کار و تولید است.

رحیمی گفت: توزیع اقلام بهداشتی به تعداد 1000 جفت دستکش لاتکس، 400 ژل ضدعفونی، 300 بسته یکبارمصرف، 1900 لیتر مواد ضدعفونی کننده به صورت رایگان توسط شرکت های تعاونی و تولید 3500 ماسک استاندارد و لباس گان توسط مشاغل خانگی سهم این اداره کل در مبارزه با ویروس کرونا است.

 


۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۹:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید