اخبار

بیش از 100 هزار ماسک در کارگاه‌های فنی و حرفه ای اردبیل تولید شد

بیش از 100 هزار ماسک در کارگاه‌های فنی و حرفه ای اردبیل تولید شد
مدیرکل آموزش فنی و حرفه استان اردبیل گفت: در راستای پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا، تاکنون یکصد و 3 هزارو 200 عدد ماسک و یک هزارو 100 دست گان در کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای استان تولید شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در اولین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل، اظهار کرد: به منظور همکاری با دستگاه‌های متولی و کادر درمانی در راستای پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا، تاکنون یکصد و 3 هزارو 200 عدد ماسک و یک هزارو 100 دست گان در کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای استان تولید شده است.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای اردبیل گفت: با تأمین مواد اولیه از سوی دستگاه‌های نهادی مانند شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌های استان، سپاه و بسیج این تولید توسط مراکز دولتی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای در سطح گسترده‌ای انجام شد.

وی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش تقاضای ماسک، با همکاری مراکز دولتی و خصوصی فعال در حوزه خیاطی، تولید ماسک و گان در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان در هر دو بخش دولتی و خصوصی آغاز شد.

 پورقلی با بیان اینکه هم‌اکنون 9 کارگاه با 74 نفر از مربیان، کارکنان و کارآموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای در حال فعالیت هستند، گفت: از این تعداد 5 کارگاه در بخش دولتی با 54 نفر در حال فعالیت هستند.


وی ادامه داد: همچنین 4 کارگاه در مراکز غیر دولتی و آموزشگاه‌های آزاد با 20 نفر در حوزه تولید ماسک، گان، ملحفه، لباس بیمار و سایر اقلام بهداشتی فعال هستند.


مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل بیان کرد: تاکنون در استان یکصد و 3 هزارو 200 عدد ماسک و یک هزارو 100 دست گان از جمله دوخت ملحفه، لباس، کلاه کش دار، لباس بیمارستانی در کارگاه‌های استان تولید شده است.

پورقلی گفت: ماسک‌های بهداشتی، کاورهای بخش قرنطینه بیمارستانی و دیگر اقلام مورد نیاز به صورت روزانه تولید می‌شود و در اختیار ستاد مبارزه با کرونا ویروس شهرهای استان قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: این اقلام بهداشتی پس از استریل شدن و بسته‌بندی، به مصرف کادر درمانی و بیمارستانها اختصاص می‌یابد و بخشی از تولید در بین اقشار کم درآمد و آسیپ پذیر به صورت رایگان توزیع می‌شود.

پورقلی با بیان اینکه در موضوع مبارزه با کرونا مهارت در خدمت سلامت است، گفت: کادر درمان با تلاش خستگی ناپذیر، رشادت و از خود گذشتگی به مردم خدمت می‌نمایند.

وی ادامه داد: سعی ما بر این است که از طریق این خدمت ناچیز در کنار کادر درمان باشیم تا هرچه زودتر زنجیره شیوع کرونا ویروس قطع شود.

 

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید