اخبار

تامین هزینه های زندگی و درمان افراد مبتلا به کرونا تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان

تامین هزینه های زندگی و درمان افراد مبتلا به کرونا تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: بیمه شدگان و مستمری بگیران این صندوق خود یا خانواده تحت پوشش مبتلا به کرونا ویروس شوند صندوق بیمه در راستای تامین هزینه های بیماری، زندگی و درمان کمک های لازم را متقبل می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان اردبیل در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار رفاه اجتماعی در استان اردبیل گفت: همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور و جلوگیری از انتقال آن به انتشار آن در مناطق روستایی کمپین «روستای بدون کرونا» در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر کشور راه اندازی شده است.

وی افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر جهت حمایت از بیمه شدگان، مستمری بگیران، افراد تحت پوشش، شرکای اجتماعی و افرادی که اعضای خانواده این صندوق هستند با ایجاد کمپین «روستای بدون کرونا» اقدامات لازم را جهت حمایت از این افراد انجام خواهد داد.

عبدالهی اظهار کرد: اگر از بیمه شدگان و مستمری بگیران این صندوق خود یا خانواده تحت پوشش مبتلا به کرونا ویروس شوند صندوق بیمه در راستای تامین هزینه های بیماری، زندگی و درمان کمک های لازم را متقبل می شود.

وی با بیان این که حمایت از این قشر با روش های مختلفی انجام می گیرد افزود: ارائه تسهیلات بدون ضامن ‌و بدون مراجعه به بانک، کمک های نقدی و بسته های حمایتی انجام می گیرد تا بیماران مبتلا بتوانند در دوره بیماری و درمان با این ویروس مبارزه کنند.

وی با اشاره به این که کمپین «روستای بدون کرونا» از ۲۰ اسفند ماه توسط صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر کشور آغاز به کار کرده است اظهار داشت: اطلاع رسانی توسط فضای مجازی، سایت و اینستاگرام صندوق در حال انجام است تا افراد تحت پوشش این صندوق که مبتلا قطعی به ویروس کرونا هستند جهت حمایت های لازم عدد ۵ را به سامانه پیام رسان ۳۰۰۰۲۷ صندوق ارسال نمایند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: اطلاعات فرد بیمار در سامانه پیامکی مذکور ثبت شده و مدارک مورد نیاز به صورت الکترونی دریافت می شود و نیازی به مراجعه حضوری فرد بیمار به کارگزاری ها و دفاتر نیست که در نهایت مبتلایان می توانند از کمک ها و تسهیلات ارائه شده صندوق استفاده نمایند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان اردبیل تعداد بیمه شدگان صندوق در سطح استان را بیش از 55 هزار و 500 نفر اعلام کرد و گفت: از تعداد مذکور حدود 3 هزار نفر مستمری پیری، بازماندگان و از کارافتادگی از صندوق بیمه دریافت می کنند و 53  هزار نفر بیمه شده نیز در حال بیمه پردازی هستند.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید