اخبار

همزمان با شیوع کرونا انجام شد؛

حمایت بهداشتی و غذایی از خانواده های آسیب پذیر توسط بهزیستی

حمایت بهداشتی و غذایی از خانواده های آسیب پذیر توسط بهزیستی
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: با همکاری موسسات خیریه توانستیم گامی مهم جهت حمایت بهداشتی و غذایی از خانواده های آسیب پذیر مخاطب این اداره کل و کودکان خیابانی برداریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ مدیرکل بهزیستی استان اردبیل صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل اقدامات این اداره کل همزمان با شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.

بهزاد ستاری با اشاره به اینکه اردبیل جزء استان های سفید و بدون ابتلای جمعیت تحت پوشش بهزیستی به کرونا است، گفت: در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا 400 مهدکودک و 30 مرکز توانبخشی روزانه نگهداری از معلولین و سالمندان و معتادین تعطیل شد.

وی افزود: در مراکز اقامتی شبانه روزی زیر نظر بهزیستی در استان تعداد 2 هزار و 200 نفر نگهداری می شوند که بر رعایت اقدامات پیشگیرانه و پروتکل های بهداشتی در این مراکز به شدت نظارت می شود.

مدیرکل بهزیستی اردبیل تصریح کرد: با کمک موسسه خیریه مرکز رفاهی کودک همزمان با شیوع کرونا به 200 نفر کودک خیابانی در اردبیل مبلغ 250 هزار تومان کمک هزینه پرداخت شده است. 

وی عنوان کرد: در راستای حمایت از خانواده های نیازمند معلولین شدید و خیلی شدید برای خرید اقلام بهداشتی مبلغ 250 هزار تومان به حساب این افراد واریز شد.

ستاری گفت: با تخصیص اعتبار 450 میلیون تومانی مبلغ 300 هزار تومان به حساب تعداد 1 هزار 500 خانواده های نیازمند شناسایی شده توسط این اداره کل واریز شد.

وی با عنوان اینکه هم اکنون 33 هزار خانوار در استان تحت پوشش بهزیستی هستند گفت: موسسات خیریه در این مدت با تلاش های گسترده سهم مهمی در تولید ماسک، پوشاک و تامین مواد غذایی برای خانواده های آسیب پذیر داشته اند.

ستاری افزود: پرداخت مبلغ 300 هزار تومان برای 300 نفر طی ایام نوروز در شهرستان پارس آباد نشان قسمتی از احساس مسئولیت خیرین این استان در قبال قشر نیازمند و آسیب پذیر جامعه و بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی اردبیل یادآور شد: جمعیت جوانان داوطلب خدمات رسانی به افراد در معرض آسیب نیز با تهیه و تولید پک های بهداشتی و پخش 3 هزار بسته غذایی در این ایام عملکرد مهمی از خود به جای گذاشته اند.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی سامانه ارزیابی سنجش اضطراب ناشی از کرونا و اعطای تسهیلات کم بهره به مهد کودک ها از دیگر از طرح های این اداره کل جهت کاهش پیامدهای کرونا است.

۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید