اخبار

همزمان با شیوع کرونا 450 بازرسی از بنگاه های اقتصادی استان انجام شد

همزمان با شیوع کرونا 450 بازرسی از بنگاه های اقتصادی استان انجام شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: همزمان با شیوع کرونا در راستای صیانت از نیروی کار و نظارت بر رعایت اقدامات پیشگیرانه در محیط کار و تولید 450 عنوان بازرسی از بنگاه های اقتصادی استان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قاسم رحیمی گفت: همزمان با شیوع کرونا از اسفند ماه در راستای حفظ سلامت نیروی کار و نظارت بر رعایت اقدامات پیشگیرانه در محیط کار و تولید بازرسی روزانه از بنگاه های اقتصادی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی واحدهای تولیدی، صنفی، خدماتی، کشاورزی دارای نیروی کار مشمول بازرسی هستند گفت: نظارت بر واحدهای تولیدی استان جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت اقدامات پیشگیرانه با الویت کارگاه های بالای 50 نفر به صورت مرتب در حال انجام است.

رحیمی اشاره به اینکه یکی از معیارهای دیگر بازرسی اطلاع از وضعیت فعالیت، اشتغال و تعدیل نیروی انسانی همزمان با شیوع ویروس کرونا است گفت: از اوایل اسفند سال قبل  از حدود نزدیک به 450 بنگاه اقتصادی در سطح استان بازررسی شده است.

وی عنوان کرد: اقدامات پیشگیرانه در سطح واحدهای تولیدی و صنفی استان بدون ایجاد خلل در روند تولید و خدمات رسانی در دستور کار این اداره کل قرار گرفته و واحدهای تولیدی استان مرتبا توسط بازرسین کار و شرکای اجتماعی این اداره کل اعم از کانون‌ها و انجمن‌های صنفی کارگران و کارفرمایان به ویژه انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای درحال رصد و نظارت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خاطرنشان کرد: آموزش های لازم توسط 120 کارشناس ایمنی حفاظت فنی و بهداشت کار مستقر در 220 واحد تولیدی، خدماتی و پیمانکاری به کارگران داده شده و بازرسان به صورت مستمر بر حسن اجرای دستورالعمل های ابلاغ شده نظارت می کنند.

وی تصریح کرد: بازرسان کار تشدید نظارت بر کارگاه های مشمول، را در دستور کار قرار داده و بر تحویل تجهیزات حفاظت فردی توسط کارفرمایان به کارگران، کاهش تراکم، گند زدایی و رعایت اقدامات پیشگیرانه، استفاده از ظروف یکبار مصرف در واحدهای کارگری استان نظارت می کنند.

رحیمی گفت: تیم های بازرسی کار بر روند اجرایی شدن دستورالعمل های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در کارگاه ها نظارت جدی دارند و توصیه می شود در شرایط فعلی و به منظور پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در سطح واحدهای تولیدی به عنوان اقدام پیشگیرانه و حفظ سلامت جامعه کار و تلاش، با توافق دو جانبه میان کارگران و کارفرمایان، در صورت لزوم شیفت کاری یا مدت زمان ساعت کاری کارگران در محیط کار با هماهنگی کمیسیون کارگری هر شهرستان تغییر یا تقلیل یافته و در بهبود وضعیت محیط کار اقدامات لازم به عمل آید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: حضور غیاب پرسنل واحدهای تولیدی به صورت فیزیکی و ثبت اثر انگشت حذف شده و دستورالعمل حضور پرسنل قسمت‌های اداری واحدهای تولیدی با کمترین تراکم حجم نیروی انسانی و ارائه مرخصی به کارگرانی که کمترین علائم سرماخوردگی را دارند ابلاغ شده است.

رحیمی در پایان افزود: خوشبختانه کارفرمایان و واحدهای تولیدی استان در انجام اقدامات پیشگیرانه شیوع این ویروس پیش قدم هستند ولی با توجه به اهمیت موضوع با آن دسته از واحدهای متخلف که اقدام به رعایت موارد بهداشتی نکنند با دستور مرجع قضایی پلمپ خواهند شد.  

 

۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید