اخبار

توزیع ۲۷ هزار بسته بهداشتی و سبدکالایی در بین مددجویان اردبیلی

توزیع ۲۷ هزار بسته بهداشتی و سبدکالایی در بین مددجویان اردبیلی
رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بین خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام (ره)، با یاری خیران و نیکوکاران بیش از ۲۷ هزار بسته بهداشتی و سبدکالایی برای مددجویان تهیه و با اولویت مناطق محروم در بین آنها توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی با اشاره به توزیع بیش از ۲۷ هزار بسته بهداشتی و سبدکالایی در بین خانوار تحت حمایت، گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و تامین اقلام و وسایل مورد نیاز مددجویان به خصوص در مناطق محروم، با کمک‌های نیکوکاران بسته‌های بهداشتی و سبدکالایی تهیه و در بین خانوار تحت حمایت توزیع شده است.

 وی با اعلام اینکه خیران استان اردبیل ۴۰۰ میلیون تومان برای تهیه بسته‌های بهداشتی در بین خانوار تحت حمایت کمک کرده‌اند، بیان کرد: با تقبل این مبلغ، ۲۰ هزار و ۵۷۰ بسته بهداشتی در بین مددجویانکمیته امداد  توزیع شد تا خانوار در معرض آسیب و یا مناطق محروم که دسترسی کمتری به امکانات دارند از این بسته‌ها بهره‌مند شوند.

رحیمی با بیان اینکه ۳۳۰۰ سبدکالا نیز توسط نیکوکاران استان اردبیل به منظور تامین نیازهای اساسی خانوار تحت حمایت تهیه شده است، افزود: خیران بیش از ۴۰۰ میلیون تومان برای تهیه و توزیع سبدهای کالایی کمک کرده‌اند که این اقلام نیز با اولویت مناطق محروم در بین مددجویان توزیع شده است.

 رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمچموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل گفت با اشاره به اینکه ۳۰۰ میلیون تومان برای تامین اقلام ضروری بهداشتی و درمانی مددجویان با توجه به شیوع ویروس کرونا توسط کمیته امداد امام (ره) تخصیص یافته است، گفت: ۷۵۰۰ خانوار با اولویت خانواده‌های دارای بیماری خاص، صعب‌العلاج، زمین‌گیر، سرطانی، زنان باردار و شیرده و سالمندان با سرانه ۴۰ هزار تومان، از این امر بهره‌مند شده‌اند.

 وی با بیان اینکه ۱۱۵ مددکار از طریق تماس تلفنی و آموزش‌های از راه دور به خانوار تحت حمایت توصیه‌های لازم بهداشتی را در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ارائه کرده‌اند، افزود: خدمات کمیته امداد استان اردبیل به صورت غیرحضوری صورت می‌پذیرد تا بیش از پیش بتوانیم به حفظ سلامتی خانوار تحت حمایت کمک کنیم.

 رحیمی با اشاره به اینکه ۳۸ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که رسیدگی به مشکلات درمانی، دارویی و بهداشتی آنها از مهم‌ترین فعالیت‌های این نهاد محسوب می‌شود، بیان کرد: از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا، امدادگران و مددکاران کمیته امداد استان اردبیل تلاش کردند ضمن ارتقای شاخص‌های بهداشتی، توصیه‌های لازم را نیز به مددجویان ارائه کنند.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به همت والای مددجویان اردبیلی در تامین ماسک و اقلام بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفایی با تغییر کاربری طرح‌های تولید پوشاک به تولید ماسک، تلاش بسیاری را برای تامین این امر مهم به کار گرفته‌اند.

 وی با بیان اینکه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل برای کمک به روند کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا، اقدام به تولید ماسک‌های بهداشتی یک‌بار مصرف کرده‌اند، افزود: کارگاه‌های تولید ماسک کمیته امداد استان اردبیل همچنان فعال هستند و به تامین ماسک و سایر لوازم ضروری و بهداشتی آحاد مختلف جامعه کمک می‌کنند.

۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید