اخبار

ثبت نام 4400 کارگری اردبیلی برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا

ثبت نام 4400 کارگری اردبیلی برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: تا کنون 4400 کارگری اردبیلی برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا در سامانه ثبت نام کرده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تحت الشعاع قرار دادن بنگاه های اقتصادی و برخی از مشاغل، آن دسته از کارگران مشمول قانون کاری که شغل خود را از دست داده اند از حمایت های بیمه بیکاری بهرمند می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه جهت برقراری مقرری بیمه بیکاری هیچ نیازی به مراجعه حضوری کارگران در ادارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان تأمین اجتماعی نیست، اظهار کرد: کارگران با مراجعه به سایت Bimebikari.mcls.gov.ir سریعا برای ثبت نام در این سامانه اقدام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل خاطرنشان کرد: سامانه الکترونیکی ثبت درخواست متقاضیان بیمه بیکاری بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کاریابی های غیر دولتی و همچنین حذف مراحل حضور و غیاب مقرری بگیران بیمه بیکاری تا پایان اردیبهشت ماه طراحی شده است و کارگرانی که شغل خود را از اسفند سال قبل از دست داده اند جهت دریافت مقرری تا 20 فروردین فرصت دارند نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام کنند.

وی گفت: پس از اخذ درخواست متقاضیان واجد شرایط بیمه بیکاری از طریق سامانه، نسبت به بررسی غیرحضوری کلیه شرایط قانونی لازم، اقدام و بدون نیاز به روال معمول و طرح موضوع در کمیته های مربوطه، در صورت احراز شرایط قانونی برای دریافت مقرری بیمه بیکاری بابت ماه های اسفند 1398 و فروردین و اردیبهشت 1399 نسبت به ارسال لیست مشمولین به شعب تامین اجتماعی مربوطه جهت برقراری مقرری بیمه بیکاری اقدام خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با اشاره به مهلت 9 روزه باقیمانده کارگران برای ثبت نام در سامانه گفت: تا کنون 4400 کارگری اردبیلی برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند.

رحیمی عنوان کرد: شهرستان های اردبیل، گرمی و پارس آباد به ترتیب بیشترین سهم  از تعداد ثبت نام کننده گان را به خود اختصاص داده اند.

۱۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید