اخبار

قاسم رحیمی در مصاحبه زنده تلویزیونی اعلام کرد:

صیانت از نیروی کار همزمان با شیوع ویروس کرونا

صیانت از نیروی کار همزمان با شیوع ویروس کرونا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و تحت الشعاع قرار گرفتن برخی از مشاغل و بنگاه های اقتصادی از این مسئله، در راستای صیانت از نیروی کار آن دسته از کارگرانی که ب شغل خود را از دست داده اند از مقرری بیمه بیکاری بهرمند شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در مصاحبه زنده تلویزیونی اعلام کرد: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و تحت الشعاع قرار گرفتن برخی از مشاغل و بنگاه های اقتصادی از این مسئله، در راستای صیانت از نیروی کار آن دسته از کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که به صورت غیر ارادی و یا بر اثر تعطیلی واحد یا کارگاه شغل خود را از دست داده اند می توانند با ثبت نام در سامانه الکترونیکی bimebikari.mcls.gov.ir از مقرری حمایتی بهرمند شود.

وی تاکید کرد: لازم به توضیح است که درخواست آن دسته از متقاضیانی که تا 20 فروردین در این سامانه ثبت نام کرده اند قابل بررسی و برقراری بیمه بیکاری  بوده و در غیر اینصورت این مقرری پرداخت نخواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل یاذآور شد: رصد و بازرسی از واحدهای تولیدی استان جهت رعایت اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی برای جلوگیری از روند شیوع این ویروس به صورت مرتب انجام می شود. خوشبختانه تاکنون جامعه کارفرمایی استان در اینخصوص پیش قدم بوده‌اند ولی در راستای حفظ سلامت جامعه کار و تلاش و اهمیت ویژه موضوع، آندسته معدود از واحدهایی که از رعایت مسائل بهداشتی مقابله با کرونا خوداری کنند از طریق مراجع قضایی پلمپ خواهند شد.

۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید